Uniwersytecki Szpital Dziecięcy w Krakowie

Nasi klowni rozpoczęli regularne wizyty  w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym (USD) w Krakowie. Szpital przy ul. Wielkickiej to już 7. placówka w Polsce, z którą fundacja podpisała umowę.

– Ogromnie się cieszymy, że Klowni z Czerwonych Nosków będą umilać czas naszym pacjentom. Mamy oddziały na których rotacja jest bardzo duża i takie, na których dzieci spędzają długie tygodnie. Dla jednych i drugich, wizyta artystów to szansa na oderwanie myśli od chorobyi czasami trudnego procesu leczenia – podkreśla dr hab. Maciej Kowalczyk, dyrektor USD w Krakowie.

Śmiech to zdrowie -"Pytanie na śniadanie"

 

Małgorzata Łukowicz, kierownik kliniki rehebilitacji w Centrum Zdrowia Dziecka i Mateusz Marek (jako dr Chaos) wystąpili w programie "Pytanie na śniadanie". Opowiadali o potrzebie rozrywki w szpitalu i śmiechu, który daje motywację do pokonania choroby. Program można zobaczyć: 

 

 

 

Oderwać od monotonii - wywiad z doktorem Chaosem

"Za każdą chorobą stoi najnormalniejsze i najwspanialsze w świecie dziecko, które zwłaszcza w takiej sytuacji potrzebuje radości. (...) Nie zawsze celem jest śmiech. Czasem wystarczy być i dać coś od siebie" - mówi klown z naszej fundacji, Mateusz Marek znany jako doktor Chaos. Przeczytajcie cały wywiad.

 

 

Raport dla darczyńców za 2015 rok

Wszystkim, którzy chcieliby mieć wiedzę o nas w pigułce polecamy lekturę raportu dla darczyńców. Raport w wersji papierowej wysyłamy każdego roku do naszych darczyńców indywidualnych. 

Cirkus Paciento w Bratysławie

Nasi klowni z wizytą w Bratysławie, gdzie wspierali program artystyczny Cirkus Paciento dla dzieci onkologicznych. Dr Maguza i Siostra Wimbeldon przez tydzień pomagali dzieciom przygotowywać spektakl teatralny, który został odegrany w szpitalu przed lekarzami i rodzinami małych pacjentów. Projekt jest współfinansowany z Międzynarodowego Funduszu Wyszehradzkiego www.visegradfund.org

 

 

 

Artur Ruciński ambasadorem Czerwonych Nosków

Artur Ruciński, światowej sławy śpiewak operowy (baryton) został ambasadorem naszej Fundacji.

- Z wielką radością przyjęliśmy informację, że pan Artur będzie ambasadorem naszej organizacji, wspierając misję fundacji (śmiechoterapię) nie tylko w Polsce, ale też za granicą. To dla nas wielkie wyróżnienie - mówi dyrektor fundacji, Marcin Dudek.

Artur Ruciński jest absolwentem Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie. W 2002 roku zadebiutował na deskach Teatru Wielkiego – Opery Narodowej w Warszawie. Od tamtego czasu nieustannie rozwija swój talent w najważniejszych partiach barytonowych, występując na największych scenach operowych: Teatro alla Scala • Royal Opera House Covent Garden •Opéra Bastille • Teatro Real • San Francisco Opera • Deutsche Oper Berlin i Metropolitan Opera.

Artur Ruciński podkreśla, że mimo napiętego kalendarza i licznych wyjazdów zagranicznych, z radością znajdzie czas na odwiedzanie dzieci w szpitalach, koncert charytatywny oraz inne działania promujące fundację. [kwiecień 2016]

Więcej informacji o naszym ambasadorze

 

 

Czerwone Noski patronem seminariów

 Jesteśmy patronem medialnym seminariów:

  • "Prawa Małego Pacjenta", 7 kwietnia w Poznaniu. Specjaliści z dziedziny prawa medycznego wyjaśnią, jakie prawa ma pacjent nieletni (a ma ich wiele, w tym prawo do zabawy, które nasza fundacja aktywnie wspiera). Z medycznego punktu widzenia będzie można dowiedzieć się, jak powinna wyglądać wizyta u pediatry oraz w jaki sposób najlepiej kontaktować się z małym pacjentem i jego rodzicami.
  • "Pakie onkologiczny w praktyce", 18 kwetinia w Poznaniu. Jak pakiet onkologiczny funkcjonuje obecnie i czego, i kogo dotyczy? Co mają z tym wspólnego prawnicy? I co najważniejsze, czy tak zwana „zielona karta” rzeczywiście usprawniła leczenie chorych?

Seminaria organizują poznańskie odziały Europejskiego Stowarzyszenia Studentów Prawa oraz Międzynarodowej Federacji Stowarzyszeń Studentów Medycyny. 

 

Plakat_Prawa_Malego_Pacjenta.png

Tak śpiewają nasi klowni

Joanna Ewa Zawłocka - artystka, wokalistka, uczestniczka Must be the Music, od niedawna w naszej warszawskiej ekipie klownów. 

Szkolenie klownów

Bycie klownem w szpitalu to wielka sztuka, dlatego cały czas się szkolimy! Sprawdźcie, jak wyglądało to 6-7 lutego w czasie warsztatów dla nowej ekipy klownów. Zajęcia w Warszawie prowadził Christophe Dumalin z Red Noses International. [luty 2016]

Film z warsztatów

 

 

1% dla Czerwonych Nosków – przyjazny program podatkowy!

Zachęcamy do wypełnienia rocznej deklaracji PIT i przekazania 1% podatku dochodowego dla naszej fundacji. Całą kwotę z tego tytułu przeznaczymy na pomoc chorym dzieciom poprzez terapię śmiechem w szpitalach. W tym celu oferujemy przyjazny i bezpieczny program do wypełnienia zeznania podatkowego, który sami sprawdziliśmy i dlatego polecamy go naszym Darczyńcom. Z góry dziękujemy za Państwa świadomy wybór i wsparcie naszej fundacji.

Wypełnij PIT z programem e-pity i przekaż nam 1%

Informujemy, że program nie umożliwia swobodnego wyboru organizacji pożytku publicznego i przekazania 1% podatku dochodowego od osób fizycznych podmiotowi innemu, niż Fundacja Czerwone Noski Klown w Szpitalu.

Program e-pity on-line:

- sam zasugeruje, jaki formularz wybrać (PIT 36, PIT 37 lub inne), oraz podpowie jakich dokumentów będziesz potrzebować, aby sprawnie wypełnić deklarację.

- umożliwia wysłanie PIT-a przez Internet do systemu e-deklaracje.gov.pl Ministerstwa Finansów lub wydrukowanie go w sposób tradycyjny. Przed wysyłką program weryfikuje poprawność wprowadzonych danych. Umożliwia także śledzenie komunikacji z serwerami Ministerstwa Finansów aż do automatycznego odbioru UPO na konto e-mail.

- jest bezpieczny - żadne dane osobowe nie są zapisywane na serwerze. Internetowa transmisja danych jest szyfrowana i bezpieczna jak w banku, co gwarantuje 128 bitowy klucz protokołu SSL renomowanej firmy GeoTrust. Bezpieczeństwo programu e-pity potwierdził także lider programów antywirusowych – firma Avast.

- działa we wszystkich najpopularniejszych przeglądarkach internetowych (Internet Explorer, Firefox, Safari, Opera, Chrome). 

- został uhonorowany certyfikatem „Najlepsze w Polsce”, a jego poprawność oraz zgodność z obowiązującymi przepisami potwierdziło Biuro Usług Informatycznych Stowarzyszenia Księgowych w Polsce (najstarsza - ponad 100 lat tradycji - i największa polska organizacja skupiająca księgowych).

[luty 2016]

"Niezwykła terapia. "Lekarstwo" z czerwonym noskiem

"Niezwykła terapia. "Lekarstwo" z czerwonym noskiem - wspaniały artykuł, w pełni oddający sens naszej pracy w szpitalach. Dziękujemy za tak oddającą rzeczywistość relację. Jeśli chcesz dowiedzieć się jak wyglądają wizyty klownów, do czego może służyć stetoskop, kroplówka i szpitalne łóżko, przeczytaj!

[styczeń 2016]

Wizyta w Centrum dla Uchodźców

Dr Plaster oraz dr Maguza odwiedzili niedawno mieszkańców warszawskiego ośrodka dla uchodźców. W ośrodku przebywają kobiety i dzieci pochodzące m.in. z Czeczeni, Ukrainy i Erytrei. 

Organizacje zrzeszone w Grupie Red Noses International prowadzą działania na rzecz uchodźców i osób dotkniętych przez wojnę i kataklizmy naturalne.

W ten sposób klowni z Czerwonymi Noskami podejmują interwencje i niosą uśmiech w miejsca, w których jest on niezwykle i natychmiast potrzebny. [czerwiec 2015]

 

Biała Pyra Roku dla Czerwonych Nosków

Z przyjemnością informujemy, że poznańska drużyna Czerwonych Nosków w składzie Tomek Nowaczyk, Maciej Morze, Wojtek Kowalczyk oraz Javier Coves otrzymała Białą Pyrę Roku 2015! 

Pyra to nagroda dla osobowości i instytucji zaangażowanych w rozwój Poznania. Nagroda przyznawana jest przez czytelników Gazety Wyborczej.

Wszystkim, którzy oddali głos na Czerwone Noski bardzo serdecznie dziękujemy.

Zapraszamy też do lektury wywiadu z naszymi bohaterami:

Trzech Klownów

[sierpień 2015]

Wsparcie z Międzynarodowego Funduszu Wyszehradzkiego

 

Z przyjemnością informujemy, że Międzynarodowy Fundusz Wyszehradzki www.visegradfund.org zatwierdził naszą aplikację o współfinansowanie udziału Czerwonych Nosków w projekcie  „Twarze ukryte za czerwonym noskiem – promocja klowningu medycznego jako uznanego gatunku sztuki” (ang:“The Faces behind the nose - the promotion of hospital clowning as a recognized genre of Performing Arts”). Projekt jest współfinansowany z programu Kreatywna Europa EU 2014-2020 (European Union Creative Europe 2014-2020) na rzecz kultury i mediów.

Projekt Wyszehradzki jest koordynowany przez partnerską organizację Czerwonych Nosków - Zdravotní Klaun o.p.s., działającą w Republice Czeskiej. Partnerami projektu są również CERVENÝ NOS Clowndoctors ze Słowacji oraz Piros Orr Bohócdoktorok Alapítvány z Węgier.

Celem projektu jest kontynuowanie szkolenia i doskonalenie kwalifikacji klownów oraz zwiększenie wymiany know-how pomiędzy krajami partnerskimi, a przez to wzmocnienie bezpośredniej współpracy pomiędzy organizacjami zajmującymi się profesjonalną terapią śmiechem w krajach wyszehradzkich.

Projekt ten przyczyni się do wzbogacenia sceny artystycznej we wszystkich krajach Grupy Wyszehradzkiej poprzez łączenie sztuki performatywnej wystawianej na scenie ze sztuką odgrywaną w środowisku szpitalnym. Ponadto projekt bezpośrednio wpłynie na dziesiątki pacjentów i personel szpitalny – bezpośrednich beneficjentów profesjonalnej terapii śmiechem.

Ponad 160 klownów weźmie udział w szkoleniu i działaniach edukacyjnych związanych z projektem. W rezultacie każdego roku około 380 000 chorych dzieci, dorosłych i seniorów w Polsce, Czechach, Słowacji oraz na Węgrzech skorzysta z pomocy profesjonalnych klownów.

Współfinansowanie projektu dotyczy:

-          Organizacji warsztatów artystycznych w krajach partnerskich; warsztaty te stanowią platformę szkolenia, wymiany informacji i inspiracji.

-          Szkolenia oraz wymiany doświadczeń pomiędzy dyrektorami artystycznymi.

-          Szkolenia oraz wymiany doświadczeń pomiędzy klownami.

-          Wizyt w ramach projektu „Caravan Orchestra” – program teatru muzycznego dla dzieci i młodzieży z niepełnosprawnością.

Od czerwca 2015 do maja 2016 Wsparcie z Międzynarodowego Funduszu Wyszehradzkiego wyniesie 20 000 EUR i umożliwi naszej organizacji kontynuowanie działań edukacyjnych skierowanych do klownów, którzy będą prowadzić profesjonalną terapię śmiechem dla jeszcze większej liczby chorych i potrzebujących wsparcia pacjentów. [lipiec 2015]

24 marca 2015 roku Czerwone Noski oficjalnie rozpoczęły wizyty w Specjalistycznym Zespole Opieki nad Matką i Dzieckiem w Poznaniu. Do poznańskiej drużyny klownów należą: Tomasz Nowaczyk, Wojciech Kowalczyk oraz Maciej Morze znani szerszej publiczności jako kabaret Czesuaf.

Oficjalna inauguracja działalności Czerwonych Nosków w Poznaniu poprzedzona byłą półrocznymi przygotowaniami - doktorzy Alojzy Dowidzenia, Hilary Gips oraz Anoni Nietrzeba przeszli szkolenie pod okiem kolegów aktorów, którzy na co dzień pracują z dziećmi w szpitalach w Warszawie, Wrocławiu i Krakowie. Odbyli też wspólne próby i zajęcia z dziećmi w poznańskim szpitalu.

W Poznaniu odwiedzamy regularnie Odziały: Dzieci Starszych, Laryngologii, Chirurgii oraz Hematologii I i II. 

"Przed naszą pierwszą wizytą w szpitalu byliśmy bardzo zdenerwowani. Stres zniknął jednak zaraz, gdy pierwszy napotkany przez nas mały pacjent powitał nas cudownym uśmiechem. Trudno było mi powstrzymać łzy..." - Tomek Nowaczyk, klown z Poznania

 

O pracy klowna w audycji TOK FM

Jak wygląda praca klowna w szpitalu? I czemu nasi klowni zdecydowali się na pracę w naszej fundacji - opowiadają Paweł Wiśniewski i Monika Dąbrowska-Jarosz, klowni odwiedzający pacjentów w Centrum Zdrowia Dziecka i Klinice Budzik [kwiecień 2015]

Posłuchaj audycji

 

 

2 czerwca Czerowne Noski odwiedziły małych pacjentów Wojewódzkiego Centrum Medycznego w Opolu. Dzieciom, ich opiekunom i całemu personelowi szpitala bardzo dziękujemy za gorące przyjęcie.

Jak mogę pomóc?

Polub nas!

 
 
Uśmiech pomaga chorym dzieciom!

CZERWONE NOSKI (Poland) > Aktualności > 

Partner:

RED NOSES Clowndoctors International

Jak możesz pomóc?

Nr konta dla darczyńców

Bank Pekao SA:
89 1240 6292 1111 0010 5270 8472