Aktualności

Już 27 lipca w ramach projektu Supersprawni-Cyrk w Szpitalu mali pacjenci odziału neurologii przygotują niezwykły występ. Mamy takie marzenie, aby dzieci wystąpiły w fajnych, cyrkowych kostiumach, aby mogły poczuć się jak najprawdziwsi cyrkowcy! Dlatego zbieramy środki na ich autorskie stroje. Zapraszamy do licytacji na Allegro Charytatywnie!

Projekt Supersprawni-Cyrk w Szpitalu organizowany jest po raz piąty - Czerwone Noski przez tydzień prowadzą cyrkowe i muzyczne warsztaty z pacjentami szpitala, a na koniec wspólnie z dziećmi przygotowują krótki występ. Przedstawienie jest otwarte dla pacjentów i pracowników szpitala i odbędzie się w holu głównym Uniweryteckiego Szpitala Dziecięcego, 27 lipca. Więcej informacji 23 lipca.

Michał Brańka z tytułem Nieprzeciętny 2018

Michał Brańka, czyli doktor Siemanko, na co dzień klown odwiedzający pacjentów w krakowskich szpitalach, zwyciężył w konkursie Nieprzeciętni 2018, organizowanym przez radiową Czwórkę. Ta nagroda cieszy cały zespół fundacji. Michał to nie tylko wspaniały komik i klown, ale też pedagog i instruktor teatralny, z sukcesami prowadzący Teatr Sokół.
Michał często występuje dla małych pacjentów szpitala św. Ludwika oraz Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego.

Zaangażował się też w licytację przedmiotów dla projektu Supersprawni-Cyrk w Szpitalu

Pobierz raport roczny 2017

Czerwone Noski w Radiu dla Ciebie

8 kwietnia Czerwone Noski były gościem poranka w Radiu dla Ciebie. O tym, dlaczego radość w szpitalu jest taka potrzebna i jak mozna przygotować artystę do roli klown szpitalnego opowiada Monika Dąbrowska-Jarosz, klown z warszawskiego szpitala.

Posłuchaj audycji 

List w Twojej skrzynce

Informujemy, że z początkiem 2018 roku każdy darczyńca, który otrzyma list od naszej fundacji, dostanie druk wpłaty z indywidualnym numerem rachunku. Zmiana ta znacznie przyspieszy księgowania wpłat od darczyńców.

Struktura indywidualnego numeru rachunku wygląda następująco:

99 124069600982 999999999999 

99 - dwucyfrowa liczba kontrolna (inna dla każdego rachunku)

124069600982 - 12-cyfrowy ciąg cyfr nadany przez Bank Pekao SA

999999999999 - 12-cyfrowy identyfikator należności nadany przez Fundację Czerwone Noski Klown w Szpitalu.

12-cyfrowa sekwencja cyfr "9" zawiera  numer indentyfikacyjny darczyńcy, który występuje też w tytule przelewu.

Prosimy o wyrozumiałość, do części z Państwa będziemy dzwonić, by jeszcze lepiej wyjaśnić znaczenie naszych działań w szpitalu. Jednocześnie pragniemy zapewnić, że Państwa dane osobowe zostały przekazane nam przez firmę, która posiada Państwa zgodę na ich przetwarzanie - informacja jaka to firma znajduje się na formularzu wpłaty, który otrzymali Państwo wraz z listem.

Telefony do Państwa wykonujemy z warszawskich numerów rozpoczynajacych się od 22 223... lub 22 441...

Natomiast w przypadku dodatkowych pytań, prosimy o kontakt: 22 441 68 18 w godzinach 10-17

e-mail: darczyncy@czerwonenoski.pl 

Supersprawni-Cyrk w Szpitalu

Magiczne tricki, muzyczne wibracje i prawdziwa morska fala wędrująca po widowni. Właśnie tak wyglądał finał projektu Supersprawni-Cyrk w Szpitalu, gdzie prawdziwymi aktorami było 25 małych pacjentów Centrum Zdrowia Dziecka.

Projekt Supersprawni to część programu "Art-terapia na wesoło" - jest on współfinansowany przez Fundusz Inicjatyw Obywatelskich.

Więcej zdjęć 

Henkel Polska i Carrefour dla radości

Henkel Polska i sklepy Carrefour wspierają naszą misję akcją "Dziecięcą radość w Twoich rękach". Wystarczy zakupić jeden z kilkunastu produktów Henkel marek takich jak: Persil, Perwoll, proszek E, Schauma, Syoss, Taft i inne, by wesprzeć ideę. Akcja trwa do 4 września w sklepach Carrefour.

Darowizna z akcji zostanie przeznaczona na terapię śmiechem w dziecięcych szpitalach pediatrycznych, które Fundacja Czerwone Noski Klown w Szpitalu odwiedza regularnie od 5 lat.

 

 

Cedrob wspiera "Art-terapię na wesoło"

Otrzymaliśmy grant w wysokości 30 000 zł w konkursie "Wspieramy rozwój", organizowanym przez Cedrob. Z ponad 1100 aplikacji zwyciężyły 54 projekty, w tym nasz: "Art-terapia na wesoło". 

Więcej informacji o lauretach programu grantowego na stronie firmy Cedrob

Fundusz Inicjatyw Obywatelskich wspiera nasz projekt

Nasza fundacja otrzymała wsparcie z Funduszu Inicjatyw Obywatelskich (FIO). Środki finansowe z FIO zostaną przeznaczone na program „Art-terapia na wesoło”, czyli na wizyty u ok.1800 małych pacjentów, w tym na 15 wizyt w nowych miastach. Będziemy też organizować cykl warsztatów Supersprawni - warsztaty prowadzone przez Czerwone Noski 

Cieszymy się, że nasza praca została zauważona i doceniona. Mamy nadzieję, że w tym roku pobijemy kolejny rekord – chcemy odwiedzić 12 000 małych pacjentów (w 2016 roku było to 10 000 dzieci). .

Patrick Ney wspiera Czerwone Noski

Patrick Ney, znany jako Paddisław Wędrowniczek został Przyjacielem Fundacji Czerwone Noski Klown w Szpitalu i wspiera nas w promocji Fundacji oraz akcjach crowdfundingowych.

Kim jest Patrick? "Dwa lata temu ja, brytyjski imigrant żyjący od 6 lat w Polsce, obudziłem się w szpitalu z pękniętą czaszką i dużym krwiakiem w głowie.Podczas 20 dni w szpitalu, zanim miałem operację mózgu, dużo zastanawiałem się, kim jestem i kim chcę być"....

Więcej na profilu Paddisława

Post Patricka o Czerwonych Noskach

 

 

Podsumowanie akcji "Uśmiechnij się z Lay's"

Akcja hashtagowa w ramach kampanii "Uśmiechnij się z Lay's" zakończyła się! Serdecznie dziękujemy firmie Frito Lay Poland za darowiznę. Dzięki niej odwiedzimy jeszcze więcej dzieci w szpitalach!

 

 

 

Możesz nam pomóc, kupując Lay's

Potrzebujemy Waszej pomocy w akcji #usmiechnijsiezlays, która trwa do 23 marca.

1. Kup Lay's 2. Zrób selfie z paczką 3. udostępnij foto na portalu społecznościowym (FB, Instagram, Twitter) koniecznie z hashtag #usmiechnijsiezlays 

Każdy hashtag to 10zł dla naszej fundacji.

Akcję wspiera też Cyber Marian. Obejrzyj zmagania Cyber Mariana w procesie rekrutacyjnym do Czerwonych Nosków:) Oglądajcie od drugiej minuty!

https://www.youtube.com/watch?v=C7iCpOTZRk4 

Dzień Praw Dziecka

„Nie ma dzieci, są ludzie” – powiedział Janusz Korczak.

20 listopada obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka. Tego dnia świętujemy 27. Rocznicę uchwalenia przez Zgromadzenie Ogólne Narodów Zjednoczonych najważniejszego dokumentu określającego prawa dziecka – Konwencji o Prawach Dziecka, którą podpisała też Polska.

Fundacja Czerwone Noski wspiera w szczególności prawo dziecko do wypoczynku i zabawy, czyli 31 artykuł Konwencji:

„Państwa-Strony uznają prawo dziecka do wypoczynku i czasu wolnego, do uczestniczenia w zabawach i zajęciach rekreacyjnych, stosownych do wieku dziecka, oraz do nieskrępowanego uczestniczenia w życiu kulturalnym i artystycznym"

W Czerwonych Noskach wierzymy, że śmiech jest podstawą zdrowego społeczeństwa opartego na humorze i bezpośredniej interakcji człowieka z drugim człowiekiem. Dlatego nasi artyści odwiedzają dzieci w szpitalach – w miejscu, w którym grozi im izolacja, smutek i brak rozrywki. 

O sztuce śmiechoterapii

- Czasem praca klownów polega na odwróceniu uwagi dziecka od nieprzyjemnych zabiegów i procedur medycznych. Proszę wyobrazić sobie pokój zabiegowy w szpitalu. Białe ściany, kafelki, fotel i zestaw narzędzi, strzykawek... Nic przyjemnego. Klowni poprzez swoją obecność zmieniają to nieprzyjemne miejsce w małą scenę teatralną. Na takiej scenie jednorazowa rękawiczka staje się rekwizytem-lalką, która wciąga małego pacjenta w interakcję. To jest teatr, którego uczestnikiem jest pacjent - mówi Marcin Dudek, dyrektor Fundacji Czerwone Noski Klown w Szpitalu

Przeczytaj wywiad

Uniwersytecki Szpital Dziecięcy w Krakowie

Nasi klowni rozpoczęli regularne wizyty  w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym (USD) w Krakowie. Szpital przy ul. Wielkickiej to już 7. placówka w Polsce, z którą fundacja podpisała umowę.

– Ogromnie się cieszymy, że Klowni z Czerwonych Nosków będą umilać czas naszym pacjentom. Mamy oddziały na których rotacja jest bardzo duża i takie, na których dzieci spędzają długie tygodnie. Dla jednych i drugich, wizyta artystów to szansa na oderwanie myśli od chorobyi czasami trudnego procesu leczenia – podkreśla dr hab. Maciej Kowalczyk, dyrektor USD w Krakowie.

Dr Chaos w "Pytaniu na śniadanie"

Małgorzata Łukowicz, kierownik kliniki rehebilitacji w Centrum Zdrowia Dziecka i Mateusz Marek (jako dr Chaos) wystąpili w programie "Pytanie na śniadanie". Opowiadali o potrzebie rozrywki w szpitalu i śmiechu, który daje motywację do pokonania choroby. Zobacz

Leczyć śmiechem - wywiad z doktorem Chaosem

"Za każdą chorobą stoi najnormalniejsze i najwspanialsze w świecie dziecko, które zwłaszcza w takiej sytuacji potrzebuje radości. (...) Nie zawsze celem jest śmiech.Czasem wystarczy być i dać coś od siebie" - mówi klown Mateusz Marek znany jako doktor Chaos. Cały wywiad

Raport dla darczyńców za 2015 rok

Wszystkim, którzy chcieliby mieć wiedzę o nas w pigułce polecamy lekturę raportu dla darczyńców. Raport w wersji papierowej wysyłamy każdego roku do naszych darczyńców indywidualnych. 

Cirkus Paciento w Bratysławie

Nasi klowni z wizytą w Bratysławie, gdzie wspierali program artystyczny Cirkus Paciento dla dzieci onkologicznych. Dr Maguza i Siostra Wimbeldon przez tydzień pomagali dzieciom przygotowywać spektakl teatralny, który został odegrany w szpitalu przed lekarzami i rodzinami małych pacjentów. Projekt jest współfinansowany z Międzynarodowego Funduszu Wyszehradzkiego www.visegradfund.org

 

Czerwone Noski patronem seminariów

 Jesteśmy patronem medialnym seminariów:

  • "Prawa Małego Pacjenta", 7 kwietnia w Poznaniu. Specjaliści z dziedziny prawa medycznego wyjaśnią, jakie prawa ma pacjent nieletni (a ma ich wiele, w tym prawo do zabawy, które nasza fundacja aktywnie wspiera). Z medycznego punktu widzenia będzie można dowiedzieć się, jak powinna wyglądać wizyta u pediatry oraz w jaki sposób najlepiej kontaktować się z małym pacjentem i jego rodzicami.
  • "Pakie onkologiczny w praktyce", 18 kwetinia w Poznaniu. Jak pakiet onkologiczny funkcjonuje obecnie i czego, i kogo dotyczy? Co mają z tym wspólnego prawnicy? I co najważniejsze, czy tak zwana „zielona karta” rzeczywiście usprawniła leczenie chorych?

Seminaria organizują poznańskie odziały Europejskiego Stowarzyszenia Studentów Prawa oraz Międzynarodowej Federacji Stowarzyszeń Studentów Medycyny. 

 

Plakat_Prawa_Malego_Pacjenta.png

Szkolenie klownów

Bycie klownem w szpitalu to wielka sztuka, dlatego cały czas się szkolimy! Sprawdźcie, jak wyglądało to 6-7 lutego w czasie warsztatów dla nowej ekipy klownów. Zajęcia w Warszawie prowadził Christophe Dumalin z Red Noses International.

"Lekarstwo" z czerwonym noskiem

"Lekarstwo" z czerwonym noskiem - wspaniały artykuł, w pełni oddający sens naszej pracy w szpitalach. Dziękujemy za tak oddającą rzeczywistość relację. Jeśli chcesz dowiedzieć się jak wyglądają wizyty klownów, do czego może służyć stetoskop, kroplówka i szpitalne łóżko, przeczytaj

Wizyta w Centrum dla Uchodźców

Dr Plaster oraz dr Maguza odwiedzili niedawno mieszkańców warszawskiego ośrodka dla uchodźców. W ośrodku przebywają kobiety i dzieci pochodzące m.in. z Czeczeni, Ukrainy i Erytrei. W ten sposób klowni z Czerwonymi Noskami podejmują interwencje i niosą uśmiech w miejsca, w których jest on niezwykle i natychmiast potrzebny. 

 

Biała Pyra Roku dla Czerwonych Nosków

Z przyjemnością informujemy, że poznańska drużyna Czerwonych Nosków w składzie Tomek Nowaczyk, Maciej Morze, Wojtek Kowalczyk oraz Javier Coves otrzymała Białą Pyrę Roku 2015! 

Pyra to nagroda dla osobowości i instytucji zaangażowanych w rozwój Poznania. Nagroda przyznawana jest przez czytelników Gazety Wyborczej.

Wszystkim, którzy oddali głos na Czerwone Noski bardzo serdecznie dziękujemy.

Zapraszamy też do lektury wywiadu z naszymi bohaterami:

Trzech Klownów

[sierpień 2015]

Wsparcie z Międzynarodowego Funduszu Wyszehradzkiego

 

Z przyjemnością informujemy, że Międzynarodowy Fundusz Wyszehradzki www.visegradfund.org zatwierdził naszą aplikację o współfinansowanie udziału Czerwonych Nosków w projekcie  „Twarze ukryte za czerwonym noskiem – promocja klowningu medycznego jako uznanego gatunku sztuki” (ang:“The Faces behind the nose - the promotion of hospital clowning as a recognized genre of Performing Arts”). Projekt jest współfinansowany z programu Kreatywna Europa EU 2014-2020 (European Union Creative Europe 2014-2020) na rzecz kultury i mediów.

Projekt Wyszehradzki jest koordynowany przez partnerską organizację Czerwonych Nosków - Zdravotní Klaun o.p.s., działającą w Republice Czeskiej. Partnerami projektu są również CERVENÝ NOS Clowndoctors ze Słowacji oraz Piros Orr Bohócdoktorok Alapítvány z Węgier.

Celem projektu jest kontynuowanie szkolenia i doskonalenie kwalifikacji klownów oraz zwiększenie wymiany know-how pomiędzy krajami partnerskimi, a przez to wzmocnienie bezpośredniej współpracy pomiędzy organizacjami zajmującymi się profesjonalną terapią śmiechem w krajach wyszehradzkich.

Projekt ten przyczyni się do wzbogacenia sceny artystycznej we wszystkich krajach Grupy Wyszehradzkiej poprzez łączenie sztuki performatywnej wystawianej na scenie ze sztuką odgrywaną w środowisku szpitalnym. Ponadto projekt bezpośrednio wpłynie na dziesiątki pacjentów i personel szpitalny – bezpośrednich beneficjentów profesjonalnej terapii śmiechem.

Ponad 160 klownów weźmie udział w szkoleniu i działaniach edukacyjnych związanych z projektem. W rezultacie każdego roku około 380 000 chorych dzieci, dorosłych i seniorów w Polsce, Czechach, Słowacji oraz na Węgrzech skorzysta z pomocy profesjonalnych klownów.

Współfinansowanie projektu dotyczy:

-          Organizacji warsztatów artystycznych w krajach partnerskich; warsztaty te stanowią platformę szkolenia, wymiany informacji i inspiracji.

-          Szkolenia oraz wymiany doświadczeń pomiędzy dyrektorami artystycznymi.

-          Szkolenia oraz wymiany doświadczeń pomiędzy klownami.

-          Wizyt w ramach projektu „Caravan Orchestra” – program teatru muzycznego dla dzieci i młodzieży z niepełnosprawnością.

Od czerwca 2015 do maja 2016 Wsparcie z Międzynarodowego Funduszu Wyszehradzkiego wyniesie 20 000 EUR i umożliwi naszej organizacji kontynuowanie działań edukacyjnych skierowanych do klownów, którzy będą prowadzić profesjonalną terapię śmiechem dla jeszcze większej liczby chorych i potrzebujących wsparcia pacjentów. [lipiec 2015]

24 marca 2015 roku Czerwone Noski oficjalnie rozpoczęły wizyty w Specjalistycznym Zespole Opieki nad Matką i Dzieckiem w Poznaniu. Do poznańskiej drużyny klownów należą: Tomasz Nowaczyk, Wojciech Kowalczyk oraz Maciej Morze znani szerszej publiczności jako kabaret Czesuaf.

W Poznaniu odwiedzamy regularnie Odziały: Dzieci Starszych, Laryngologii, Chirurgii oraz Hematologii I i II. 

- Przed naszą pierwszą wizytą w szpitalu byliśmy bardzo zdenerwowani. Stres zniknął jednak zaraz, gdy pierwszy napotkany przez nas mały pacjent powitał nas cudownym uśmiechem. Trudno było mi powstrzymać łzy...- Tomek Nowaczyk, klown z Poznania

 

O pracy klowna w audycji TOK FM

Jak wygląda praca klowna w szpitalu? I czemu nasi klowni zdecydowali się na pracę w naszej fundacji - opowiadają Paweł Wiśniewski i Monika Dąbrowska-Jarosz, klowni odwiedzający pacjentów w Centrum Zdrowia Dziecka i Klinice Budzik [kwiecień 2015]

Posłuchaj audycji

 

 

2 czerwca Czerowne Noski odwiedziły małych pacjentów Wojewódzkiego Centrum Medycznego w Opolu. Dzieciom, ich opiekunom i całemu personelowi szpitala bardzo dziękujemy za gorące przyjęcie.

Jak mogę pomóc?

Polub nas!

 
 
Uśmiech pomaga chorym dzieciom!

CZERWONE NOSKI (Poland) > Misja Fundacji > Aktualności > 

Partner:

RED NOSES Clowndoctors International

Jak możesz pomóc?

Nr konta dla darczyńców

Bank Pekao SA:
89 1240 6292 1111 0010 5270 8472
25 1240 6003 1111 0010 7057 0983