Jesteśmy po to, by nieść radość chorym dzieciom 

"Dla cierpiących najmniejsza radość jest wielkim szczęściem". Te słowa Sokratesa doskonale oddają sens naszej pracy. Wierzymy, że pełen radości dziecięcy śmiech jest podstawą procesu zdrowienia ciała i duszy. W naszej pracy dążymy do tego, by zestresowane, wyizolowane i pozbawione swojego naturalnego otoczenia dzieci, znowu odzyskiwały powody do śmiechu, radość i ochotę na zabawę. 

Fundacja Czerwone Noski Klown w Szpitalu jest częścią grupy Red Noses International. Jesteśmy jedyną organizacją w Polsce, która daje dzieciom uśmiech, zatrudniając wyłącznie profesjonalnych klownów o najwyższym poziomie przygotowania artystycznego i psychologicznego. Każdy klown współpracujący z fundacją odbywa 6-miesięczne szkolenie, a po jego zakończeniu ustawicznie rozwija swoje umiejętności artystyczne w Międzynarodowej Szkole Humoru w Wiedniu. 

Śmiechoterapia w naszej fundacji wyróżnia się:

- regularnymi wizytami i systematyczną terapią z pacjentami - od 3 lat nasi klowni odwiedzają te same oddziały w szpitalach, stając się immanentną częścią opieki szpitalnej,

- wysokim poziomem artystycznym - wszyscy nasi artyści to profesjonalni aktorzy i artyści (poznaj nasz zespół), którzy poprzez grę aktorską, improwizację, kostiumy, muzykę, wesołe rekwizyty i taniec otwierają dziecięcą duszę na śmiech i lepsze samopoczucie.

- skutecznym modelem terapeutycznym, który sprawdził się w 9 krajach europejskich i kilkuset placówkach medycznych. Każdy pacjent traktowany jest indywidualnie, by czuł, że cała uwaga klowna jest skoncentrowana tylko na nim.

Klowni fundacji to artyści-improwizatorzy

Amerykański badacz humoru, William Fry z Uniwersytetu Stanforda, twierdzi, że humor jest kwintesencją aktu twórczego. To, co śmieszne wynika wg niego z "konfrontacji dwu obiektów nie mających na pozór ze sobą żadnego związku i stworzeniu relacji między nimi”.

Humor i wywoływanie uśmiechu nie polega więc na odtwórczym opowiadaniu dowcipów czy głupkowatych minach, ale na budowaniu historii opartej na absurdzie i przedstawieniu jej pacjentom. Największe znaczenie w takim występie (poza talentem artystycznym) odgrywają: refleks, inteligencja, kreatywność i improwizacja. Właśnie tymi cechami wyróżniają się klowni Fundacji Czerwone Noski Klown w Szpitalu. Nasi artyści nie stosują żadnych gotowych scenariuszy i nie odgrywają scenek. Odpowiadają na zapotrzebowanie pacjentów i spontanicznie tworzą występy w szpitalu, stając się artystami „na żądanie”. Poznaj nasz zespół

Infografika_14032016_final.png

Chcemy być integralną częścią terapii medycznej

Humor, radość i pozytywne nastawienie są wstępnym warunkiem zdrowia. Ta filozofia przyświeca nam we wszelkich naszych działaniach i jest podstawą naszej pracy.

Dążymy do tego, aby działalność Czerwonych Nosków stała się jest integralną częścią terapii medycznej - chcemy na stałe wpisać się w system opieki szpitalnej, zapewniając chorym pacjentom dostęp do regularnej rozrywki, radości i śmiechu.

 

 

 

Jak mogę pomóc?

Polub nas!

 
 
Uśmiech pomaga chorym dzieciom!

CZERWONE NOSKI (Poland) > O fundacji > 

Partner:

RED NOSES Clowndoctors International

Jak możesz pomóc?

Nr konta dla darczyńców

Bank Pekao SA:
89 1240 6292 1111 0010 5270 8472