Jesteśmy, by nieść radość chorym dzieciom 

"Dla cierpiących najmniejsza radość jest wielkim szczęściem". Te słowa Sokratesa doskonale oddają sens naszej pracy. Wierzymy, że pełen radości dziecięcy śmiech jest podstawą procesu zdrowienia ciała i duszy. W naszej pracy dążymy do tego, by zestresowane, wyizolowane i pozbawione swojego naturalnego otoczenia dzieci, znowu odzyskiwały powody do śmiechu, radość i ochotę na zabawę. 

Fundacja Czerwone Noski Klown w Szpitalu jest częścią grupy Red Noses International. Jesteśmy jedyną organizacją w Polsce, która daje dzieciom uśmiech, zatrudniając wyłącznie profesjonalnych klownów o najwyższym poziomie przygotowania artystycznego i psychologicznego. Każdy klown współpracujący z fundacją odbywa 6-miesięczne szkolenie, a po jego zakończeniu ustawicznie rozwija swoje umiejętności artystyczne w Międzynarodowej Szkole Humoru w Wiedniu. 

Śmiech i medycyna

Chcemy być integralną częścią terapii medycznej, bo wierzymy, że humor, radość i pozytywne nastawienie są wstępnym warunkiem zdrowia. Ta filozofia przyświeca nam we wszelkich naszych działaniach i jest podstawą naszej pracy. Przeczytaj więcej o znaczeniu śmiechu dla zdrowia.

Nasza terapia śmiechem wyróżnia się:

- regularnymi wizytami i systematyczną terapią z pacjentami - od 4 lat nasi klowni odwiedzają te same oddziały w szpitalach, stając się immanentną częścią opieki szpitalnej,

- wysokim poziomem artystycznym - wszyscy nasi artyści to profesjonalni aktorzy i artyści (poznaj nasz zespół), którzy poprzez grę aktorską, improwizację, kostiumy, muzykę, wesołe rekwizyty i taniec otwierają dziecięcą duszę na śmiech i lepsze samopoczucie.

- skutecznym modelem terapeutycznym, który sprawdził się w 9 krajach europejskich i kilkuset placówkach medycznych. Każdy pacjent traktowany jest indywidualnie, by czuł, że cała uwaga klowna jest skoncentrowana tylko na nim.

Kim są nasi artyści?

Amerykański badacz humoru, William Fry z Uniwersytetu Stanforda, twierdzi, że humor jest kwintesencją aktu twórczego. To, co śmieszne wynika wg niego z "konfrontacji dwu obiektów nie mających na pozór ze sobą żadnego związku i stworzeniu relacji między nimi”.

Humor i wywoływanie uśmiechu nie polega więc na odtwórczym opowiadaniu dowcipów czy głupkowatych minach, ale na budowaniu historii opartej na absurdzie i przedstawieniu jej pacjentom. Największe znaczenie w takim występie (poza talentem artystycznym) odgrywają: refleks, inteligencja, kreatywność i improwizacja. Właśnie tymi cechami wyróżniają się klowni Fundacji Czerwone Noski Klown w Szpitalu. Nasi artyści nie stosują żadnych gotowych scenariuszy i nie odgrywają scenek. Odpowiadają na zapotrzebowanie pacjentów i spontanicznie tworzą występy w szpitalu. Poznaj nasz zespół

 

 

 

Jak mogę pomóc?

Polub nas!

 
 
Uśmiech pomaga chorym dzieciom!

CZERWONE NOSKI (Poland) > O fundacji > 

Partner:

RED NOSES Clowndoctors International

Jak możesz pomóc?

Nr konta dla darczyńców

Bank Pekao SA:
89 1240 6292 1111 0010 5270 8472