Fundacja Auchan wspiera Czerwone Noski

Fundacja Auchan przekazała czek na realizację projektu „Śmiej się, zdrowo odżywiaj i zdrowiej z Noskami”. Dzięki temu będziemy mogli regularnie odwiedzać pacjentów Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie i zorganizujemy tam warsztaty Supersprawni.

 

Projekt będzie realizowany przez Czerwone Noski w CZD dzięki środkom przekazanym przez Fundację Auchan na rzecz młodzieży.  Projekt łączy elementy niezbędne do procesu szybkiego powrotu do zdrowia: humor i zdrowe odżywianie. Ma na celu wsparcie powrotu do zdrowia hospitalizowanych dzieci leczonych w Centrum Zdrowia Dziecka i przekazanie im wiedzy na temat zdrowego odżywiania oraz jego wpływu na zdrowie i dobre samopoczucie.

 

Klowni, pracując w parach, będą regularnie odwiedzać chore dzieci w ich salach szpitalnych, pracując z każdym indywidualnie. Podczas wizyt będą nawiązywać do tematu zdrowego odżywiana, np.: organizując misję poszukiwania zdrowej żywności, dzień wody, wykorzystując warzywne rekwizyty, czy śpiewając piosenki.

Natomiast w trakcie warsztatów Supersprawni mali artyści poznają magiczne i cyrkowe sztuczki, stworzą przedstawienie, które w finale zaprezentują na sc

Henkel i Carrefour wspierają Fundację Czerwone Noski w zdobywaniu dziecięcych uśmiechów

Wspólna akcja firm Henkel i Carrefour pod hasłem „Spraw dzieciom frajdę” odbędzie się w dniach 3 - 14 września 2019 r. Część dochodu ze sprzedaży środków do prania i czystości oraz kosmetyków firmy Henkel w sklepach sieci Carrefour w całej Polsce, zostanie przekazana na rzecz Fundacji Czerwone Noski Klown w Szpitalu. Darowizna o łącznej wartości 50 000 zł umożliwi Fundacji kontynuowanie działań w Warszawie oraz Krakowie. Firmy Henkel i Carrefour współpracują ze sobą już od ponad pięciu lat, by pomagać najmłodszym.

 – Henkel od lat angażuje się w wiele akcji charytatywnych. Jedną z nich w tym roku jest wsparcie Fundacji Czerwone Noski. Misją tej organizacji jest niesienie uśmiechu na oddziałach szpitalnych. Niezwykle ważnym jest, by każde dziecko miało powody do radości nawet tam, gdzie jest o nią najtrudniej. Dzięki konsumentom, którzy wybiorą nasze produkty, przekażemy Fundacji środki na realizację programu „Klown w Szpitalu”, czyli kontynuowanie regularnej terapii humorem na oddziałach dziecięcych – Dorota Strosznajder, pełnomocnik ds. odpowiedzialności społecznej w Henkel Polska.

Program „Klown w Szpitalu”, realizowany we współpracy z firmą Henkel i Carrefour, obejmuje regularne wizyty artystów w następujących placówkach: Narodowe Centrum Reumatologii w Warszawie, Dziecięcy Szpital Kliniczny w Warszawie, Uniwersytecki Szpital Dziecięcy w Krakowie, Wojewódzki Szpital Dziecięcy im. Św. Ludwika w Krakowie.

 – Wsparcie firm, takich jak Henkel i Carrefour, umożliwia Fundacji niesienie misji i idei terapii humorem w kolejne miejsca. Dzięki akcji „Spraw dzieciom frajdę” każdy klient, kupując produkty codziennego użytku, może w prosty sposób stać się darczyńcą Fundacji i podarować uśmiech kolejnym małym pacjentom. To ogromnie ważne, ponieważ artyści-klowni odwiedzają rocznie około 15 tysięcy dzieci, przebywających w 12 szpitalach. Aby ich wizyty i działania mogły być regularne, potrzebujemy odpowiednich środków. Cieszymy się, że dzięki takiej inicjatywie, klienci, którzy wybierają markę Henkel, przy okazji mogą poznać Czerwone Noski i wspomóc nasze działania - Marcin Dudek, dyrektor Fundacji Czerwone Noski Klown w Szpitalu.

   Cieszymy się, że po raz kolejny wspólnie z klientami Carrefour i firmą Henkel możemy pomóc chorym dzieciom, które w szpitalach w całej Polsce muszą poddawać się leczeniu z dala od rodzinnego domu. Troska o zdrowie jest jednym z filarów naszej firmy, dlatego wspieramy wartościowe inicjatywy skierowane do dzieci oraz promujemy zdrowe odżywianie i aktywność fizyczną. Zgodnie z realizowaną przez nas strategią transformacji żywieniowej rozwijamy również w naszych sklepach ofertę produktów wysokiej jakości i ekologicznych, ponieważ mają one pozytywny wpływ na nasze zdrowie. Cel akcji „Spraw dzieciom frajdę” jest wyjątkowy, dlatego zaangażowaliśmy się w nią bez wahania - powiedział Marek Lipka, Dyrektor Handlowy Carrefour Polska.

Supersprawni - Cyrk w Szpitalu w Krakowie

19 lipca 2019 r. w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym zagościła muzyka i magia! W holu głównym szpitala w Krakowie-Prokocimiu odbyło się unikalne, niepowtarzalne przedstawienie, w którym główną rolę zagrali mali pacjenci w asyście Czerwonych Nosków. 

Finałowy spektakl oglądali rodzice, personel placówki, a przede wszystkim dzieci z innych oddziałów szpitala.

Występ był poprzedzony warsztatami, które prowadzone były przez Artystów z Fundacji Czerwone Noski. W ramach tygodniowych zajęć dzieci trenowały swoje umiejętności aktorskie i cyrkowe. Do udziału w projekcie zaproszeni zostali pacjenci z oddziałów Chirurgii, Neurochirurgii, Neurologii i Nefrologii. 

 

Fundacja Czerwone Noski Klown w Szpitalu projektem „Supersprawni” realizuje ideę Inclusive Theatre - Teatru Włączającego, w którym uczestniczyć może każdy chętny, bez względu na swój rodzaj niepełnosprawności. Założeniem projektu jest przekazanie mocy sprawczej w ręce małych pacjentów. Dzieci biorące udział w projekcie decydują o jego kształcie, współtworzą scenariusz spektaklu, umuzykalniają finałowy pokaz, są też głównymi aktorami na scenie. Zajęcia prowadzone z dziećmi mają także działanie terapeutyczne. Zabawa, improwizacje i gagi z udziałem klownów poprawiają samopoczucie pacjentów. Oderwanie dziecka od strachu i niepokoju związanego z chorobą i długotrwałym pobytem w szpitalu wspomaga leczenie.

 

Media o nas:

Gazeta Krakowska:  19.07.2019 

https://gazetakrakowska.pl/krakow-supersprawni-teatr-pacjentow-w-uniwersyteckim-szpitalu-dzieciecym-w-prokocimiu-zdjecia/ar/c14-14289723?fbclid=IwAR06p1xm2ubzXqrjE2gCHQL-8bqabU-qDtgMolOYJSfTVESFC-2q5q1hw8s

TVP3 Kraków „KRONIKA”: 18.07.2019, 21.00 

materiał o Supersprawnych: od 13 min. 55 sek. 

https://krakow.tvp.pl/43559029/18072019-2100

 

 

 

Projekt "Klown w szpitalu" w Województwie Wielkopolskim

Z przyjemnością informujemy, że Fundacja Czerwone Noski Klown w Szpitalu realizuje zadanie publiczne pt. ”Klown w Szpitalu”. Projekt ten jest współfinansowany ze środków Samorządu Województwa Wielkopolskiego.

  

Projekt „Klown w Szpitalu”, skierowany do chorych dzieci, leczonych w Specjalistycznym Zespole Opieki Nad Matką i Dzieckiem w Poznaniu.

Działania Czerwonych Nosków będą polegać na wspieraniu aktywnych form integracji, poprzez zwiększenie dostępności do aktywności społeczno-kulturalnych, niesieniu pomocy hospitalizowanym dzieciom oraz

wsparciu procesu ich powrotu do zdrowia poprzez wykorzystanie art.-terapii i zabawy. W jego ramach udzielimy wsparcia ponad 1000 dzieci. Dzięki działaniom projektowym pacjenci będą mogli angażować się w aktywne formy integracji społecznej, uczyć się że można liczyć na bezinteresowną pomoc, samemu angażować się w działania na rzecz potrzebujących.

 

Są to innowacyjne działania skierowane do grupy szczególnie narażonej na zagrożenie wykluczeniem społecznym, pomaga osobom i ich rodzinom znajdującym się w szczególnie trudnej sytuacji życiowej.

 

 

Runmaggedon dla Czerwonych Nosków

Runmaggedon to najbardziej ekstremalny bieg z przeszkodami w Polsce, a jego uczestnicy pomaganie mają we krwi! Teraz mogą też pomagać Czerwonym Noskom!

 Jak? Wystarczy zebrać ekipę i wskazać Czerwone Noski, jako fundację, dla której pobiegniecie! Organizator przekaże nam 20% z wpłaconej przez drużynę kwoty netto.

Każdy powinien mieć równe szanse na uśmiech – daj go innym swoją dobrą zabawą!

Wyjątkowość Runmaggedonu polega przede wszystkim na licznych przeszkodach ustawionych na trasie biegu. Pokonanie wielu z nich wymusza na uczestnikach współpracę, dzięki której możliwe staje się dotarcie do mety. Wszystko to sprawia, że uczestnicy Runmageddonu nie tylko biegają – na poszczególnych etapach trasy są oni zmuszeni do przeskakiwania przez dziury, czołgania się w błocie, wspinania się po linie, wdrapywania się po ścianach czy chociażby przedzierania się przez dym. Tego typu przeszkody sprawiają, że bieg jest jedyny w swoim rodzaju – co oczywiście przekłada się na jego wciąż rosnącą popularność.

Runmageddon organizowany jest praktycznie przez cały rok. Poza biegami letnimi, przygotowywane są bowiem również wydarzenia zimowe, które charakteryzują się jeszcze większym stopniem trudności. Wziąć udział można również w Runmageddonach nocnych. https://www.runmageddon.pl/

 

Nasze zdrowie w naszych rękach

29 maja 2019 r. odbył się finał programu „Nasze zdrowie w naszych rękach” organizowanego przez Instytut „Pomnik-Centrum Zdrowia Dziecka” w Warszawie. Program poprawy higieny rąk, realizowany już od wielu lat, jest przykładem kompleksowego i wielopłaszczyznowego działania promującego właściwe zachowania w tym aspekcie. 

W tegorocznej edycji, do partnerstwa w projekcie została zaproszona Fundacja Czerwone Noski Klown w Szpitalu. W ramach zaplanowanych działań szkoła IPCZD przygotowała min. dla małych pacjentów konkurs plastyczny. Natomiast artyści klowni z Czerwonych Nosków przez cały maj, w trakcie regularnych wizyt, w sposób klownowy i humorystyczny przypominali małym pacjentom o myciu rąk. Finałem programu propagującego higienę rąk wśród pacjentów, rodziców i personelu medycznego było spotkanie na sali widowiskowej CZD. Spotkanie i wykład poprowadzili artyści klowni z Fundacji Czerwone Noski. Wydarzenie w sposób humorystyczny i angażujący widownię uzmysłowiło publiczności skalę i znaczenie problemu. Po wykładzie odbyła się część artystyczna oraz rozstrzygnięcie konkursu przygotowanego przez szkołę IPCZD.

„Higiena rąk stanowi jeden z najważniejszych elementów zapobiegania zakażeniom zarówno u dzieci, jak i u dorosłych. Dotyczy ona nie tylko szpitali, ale także życia codziennego każdego z nas. Celem programu „Nasze zdrowie w naszych rękach” jest wpojenie właściwych nawyków higienicznych u pacjentów i ich bliskich oraz oczywiście zmniejszenie częstości zakażeń szpitalnych.” – mówi prof. dr hab. n. med. Katarzyna Dzierżanowska-Fangrat, kierownik Zakładu Mikrobiologii i Immunologii Klinicznej Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie.

Jak podaje Światowa Organizacja Zdrowia, co roku setki milionów osób pada ofiarą zakażeń związanych z opieką zdrowotną. Często prowadzą one do rozwoju poważnych chorób i wydłużonej hospitalizacji. Mogą także stanowić przyczynę długotrwałej niepełnosprawności, a w krytycznych przypadkach kończyć się śmiercią pacjenta. Higiena rąk jest podstawowym sposobem ograniczającym rozprzestrzenianie się zakażeń. Jest to prosta czynność, ale brak konsekwentnego jej przestrzegania stanowi ogólnoświatowy problem. Dlatego tak ważna jest profilaktyka.

List w skrzynce

Drodzy Darczyńcy!

każda osoba, która otrzyma od nas list, znajdzie w nim także druk przelewu z przypisanym sobie indywidualnym numerem rachunku.

Jak sprawdzić jego wiarygodność?

Wystarczy porównać numer konta umieszczony w liście ze schematem umieszczonymi poniżej.   

AA 12406960 0982 9999 9999 9999

AA – dwucyfrowa liczba kontrolna

12406960 0982 – element niezmienny dla każdego numeru rachunku Fundacji

9999 9999 9999 – 12 cyfrowy identyfikator Darczyńcy

Dzięki wprowadzeniu takiego rozwiązania możemy usprawnić współpracę z bankiem Pekao i łatwiej zidentyfikować Państwa darowiznę.

W przypadku jakichkolwiek wątpliwości prosimy o kontakt pod numerem telefonu 224416818 w godz. 12-16.

Serdecznie dziękujemy za pomoc!

Humor w Medycynie

7 marca 2019 w warszawskim Centrum Zdrowia Dziecka odbędzie się oficjalne otwarcie ogólnopolskiego programu „Humor w medycynie”. Warsztaty z cyklu „Humor w medycynie” skierowane są do środowiska medycznego, lekarzy, pielęgniarek oraz studentów uczelni medycznych. Wydarzenie w połączeniu z wizytą profesjonalnych artystów klownów pokaże w jaki sposób, za pomocą prostych działań, wykorzystać humor do zmniejszenia traumy spowodowanej pobytem w szpitalu. Traumy, która dotyka małego pacjenta, ale także całą jego rodzinę. Pokaże co zrobić, by dziecko nie płakało w trakcie pobrania krwi, czy jak zmniejszyć strach związany z oczekiwaniem na badanie. Jak sprawić, by pobyt w szpitalu kojarzył się nie tylko z bólem i strachem, ale również z tym co ciekawe i radosne.

Wydarzenie otwiera cykl warsztatów adresowanych do środowiska medycznego o zastosowaniu terapii śmiechem w hospitalizacji. Od lutego do czerwca warsztaty odbędą się w 12 szpitalach w 9 miastach w Polsce: w Warszawie, Katowicach, Poznaniu, Olsztynie, Wrocławiu, Szczecinie, Lublinie, Krakowie oraz w Gdańsku.

List w skrzynce

Drodzy Darczyńcy! Pod koniec lutego 2019 r. wysłaliśmy do Państwa listy z informacjami o pracy Czerwonych Nosków. Każda osoba, która otrzyma od nas list, znajdzie w nim również druk przelewu z przypisanym sobie indywidualnym numerem rachunku.

Jak sprawdzić jego wiarygodność?

Wystarczy porównać numer konta umieszczony w liście ze schematem umieszczonymi poniżej.   

AA 12406960 0982 9999 9999 9999

AA – dwucyfrowa liczba kontrolna

12406960 0982 – element niezmienny dla każdego numeru rachunku Fundacji

9999 9999 9999 – 12 cyfrowy identyfikator Darczyńcy

Dzięki wprowadzeniu takiego rozwiązania możemy usprawnić współpracę z bankiem Pekao i łatwiej zidentyfikować Państwa darowiznę. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości prosimy o kontakt pod numerem telefonu 22 441 68 18 w godz. 12-16.

Ogromnie dziękujemy za dotychczasową pomoc i prosimy o dalsze wspieranie naszych działań. Śmiech jest najlepszym lekarstwem! Dzielmy się nim wspólnie.

 

 

W Filharmonii Narodowej zagrali dla Czerwonych Nosków

6 stycznia 2019 w Filharmonii Narodowej w Warszawie odbył się wyjątkowy koncert charytatywny pt. „Święta w prezencie”. Na scenie wystąpiło 200 artystów: aktorów, wokalistów, chór dziecięcy i mieszany oraz orkiestra pod kierownictwem Zuzanny Falkowskiej. Dochód z koncertu został przeznaczony na wizyty artystów-klownów z Fundacji Czerwone Noski w szpitalach w Warszawie, Krakowie, Poznaniu, Wrocławiu oraz w Łodzi.


Idei „Świąt w prezencie” przyświeca myśl płynąca bezpośrednio z morału przedstawienia – nie zapominajmy, że jesteśmy dla siebie nawzajem najlepszym prezentem. Sam pomysł koncertu wyrósł z potrzeby serca, z chęci podzielenia się z tymi, którzy mają może mniej szczęścia od nas. W tym roku gramy dla dzieci, które dużą część swojego życia spędzają daleko od rodzinnych domów, a czasem nie mogą do nich wrócić nawet na święta. Dzieci dla których szpital stał się drugim domem” – powiedziała Zuzanna Falkowska, pomysłodawczyni projektu.

fot. Dariusz Kulesza

Otwieramy drzwi do kolejnych szpitali!

19 grudnia 2018 Czerwone Noski rozpoczęły regularną współpracę z kolejnym szpitalem. Artyści-klowni z Czerwonych Nosków odwiedzili małych pacjentów Narodowego Instytutu Geriatrii, Reumatologii i Rehabilitacji na ulicy Spartańskiej w Warszawie. Dziękujemy za niezwykle ciepłe przyjęcie. Dziękujemy wszystkim naszym darczyńcom, bez Was nie byłoby to możliwe. Obiecujemy nie spocząć, aby radości w szpitalach było jeszcze więcej.

 

Supersprawni-Cyrk w Szpitalu w Warszawie

W niedzielę, 23 września 2018, w warszawskim Centrum Zdrowia Dziecka odbędzie się finał 6. edycji projektu „Supersprawni”. Pacjenci oddziału rehabilitacji wystąpią na profesjonalnej scenie teatralnej. Wirujące talerze, żonglerka, pokaz siły, kije diabelskie - wszystko to będzie można zobaczyć w wykonaniu pacjentów na co dzień poruszających się o kulach czy na wózkach. Pokaz spektaklu poprzedzą tygodniowe warsztaty teatralne i cyrkowe. 

Czas i miejsce: 23 września 2018, Instytut Pomnik Centrum Zdrowia Dziecka, sala widowiskowa, godz.11, wstęp wolny.

Supersprawni-Cyrk w Szpitalu w Krakowie

27 lipca mali pacjenci odziału neurologii przygotowali niezwykły występ w holu głównym Uniweryteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie. Był to 5.finał programu Supersprawni-Cyrk w Szpitalu.

Założeniem projektu jest przekazanie mocy sprawczej w ręce małych pacjentów. Dzieci biorące udział w projekcie decydują o jego kształcie, współtworzą scenariusz spektaklu, umuzykalniają finałowy pokaz, są też głównymi aktorami na scenie. Zajęcia prowadzone z dziećmi mają także działanie terapeutyczne. Zabawa, improwizacje i gagi z udziałem klownów poprawiają samopoczucie pacjentów. Oderwanie dziecka od strachu i niepokoju związanego z chorobą i długotrwałym pobytem w szpitalu wspomaga leczenie. Dotychczas Czerwone Noski zrealizowały 4 cykle projektu w warszawskim Centrum Zdrowia Dziecka. W krakowskim szpitalu Fundacja realizuje „Supersprawnych” po raz pierwszy.

Zdjęcia z krakowskiej edycji Supersprawnych można zobaczyć tutaj

Michał Brańka z tytułem Nieprzeciętny 2018

Michał Brańka, czyli doktor Siemanko, na co dzień klown odwiedzający pacjentów w krakowskich szpitalach, zwyciężył w konkursie Nieprzeciętni 2018, organizowanym przez radiową Czwórkę. Ta nagroda cieszy cały zespół fundacji. Michał to nie tylko wspaniały komik i klown, ale też pedagog i instruktor teatralny, z sukcesami prowadzący Teatr Sokół.
Michał często występuje dla małych pacjentów szpitala św. Ludwika oraz Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego.

Zaangażował się też w licytację przedmiotów dla projektu Supersprawni-Cyrk w Szpitalu

Supersprawni-Cyrk w Szpitalu 2017

Magiczne tricki, muzyczne wibracje i prawdziwa morska fala wędrująca po widowni. Właśnie tak wyglądał finał projektu Supersprawni-Cyrk w Szpitalu, gdzie prawdziwymi aktorami było 25 małych pacjentów Centrum Zdrowia Dziecka.

Projekt Supersprawni to część programu "Art-terapia na wesoło" - jest on współfinansowany przez Fundusz Inicjatyw Obywatelskich.

Więcej zdjęć 

Henkel Polska i Carrefour dla radości

Henkel Polska i sklepy Carrefour wspierają naszą misję akcją "Dziecięcą radość w Twoich rękach". Wystarczy zakupić jeden z kilkunastu produktów Henkel marek takich jak: Persil, Perwoll, proszek E, Schauma, Syoss, Taft i inne, by wesprzeć ideę. Akcja trwa do 4 września w sklepach Carrefour.

Darowizna z akcji zostanie przeznaczona na terapię śmiechem w dziecięcych szpitalach pediatrycznych, które Fundacja Czerwone Noski Klown w Szpitalu odwiedza regularnie od 5 lat.

 

 

Cedrob wspiera "Art-terapię na wesoło"

Otrzymaliśmy grant w wysokości 30 000 zł w konkursie "Wspieramy rozwój", organizowanym przez Cedrob. Z ponad 1100 aplikacji zwyciężyły 54 projekty, w tym nasz: "Art-terapia na wesoło". 

Więcej informacji o lauretach programu grantowego na stronie firmy Cedrob

Fundusz Inicjatyw Obywatelskich wspiera nasz projekt

Nasza fundacja otrzymała wsparcie z Funduszu Inicjatyw Obywatelskich (FIO). Środki finansowe z FIO zostaną przeznaczone na program „Art-terapia na wesoło”, czyli na wizyty u ok.1800 małych pacjentów, w tym na 15 wizyt w nowych miastach. Będziemy też organizować cykl warsztatów Supersprawni - warsztaty prowadzone przez Czerwone Noski 

Cieszymy się, że nasza praca została zauważona i doceniona. Mamy nadzieję, że w tym roku pobijemy kolejny rekord – chcemy odwiedzić 12 000 małych pacjentów (w 2016 roku było to 10 000 dzieci). .

Podsumowanie akcji "Uśmiechnij się z Lay's"

Akcja hashtagowa w ramach kampanii "Uśmiechnij się z Lay's" zakończyła się! Serdecznie dziękujemy firmie Frito Lay Poland za darowiznę. Dzięki niej odwiedzimy jeszcze więcej dzieci w szpitalach!

 

 

 

Możesz nam pomóc, kupując Lay's

Potrzebujemy Waszej pomocy w akcji #usmiechnijsiezlays, która trwa do 23 marca.

1. Kup Lay's 2. Zrób selfie z paczką 3. udostępnij foto na portalu społecznościowym (FB, Instagram, Twitter) koniecznie z hashtag #usmiechnijsiezlays 

Każdy hashtag to 10zł dla naszej fundacji.

Akcję wspiera też Cyber Marian. Obejrzyj zmagania Cyber Mariana w procesie rekrutacyjnym do Czerwonych Nosków:) Oglądajcie od drugiej minuty!

https://www.youtube.com/watch?v=C7iCpOTZRk4 

Dzień Praw Dziecka

„Nie ma dzieci, są ludzie” – powiedział Janusz Korczak.

20 listopada obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka. Tego dnia świętujemy 27. Rocznicę uchwalenia przez Zgromadzenie Ogólne Narodów Zjednoczonych najważniejszego dokumentu określającego prawa dziecka – Konwencji o Prawach Dziecka, którą podpisała też Polska.

Fundacja Czerwone Noski wspiera w szczególności prawo dziecko do wypoczynku i zabawy, czyli 31 artykuł Konwencji:

„Państwa-Strony uznają prawo dziecka do wypoczynku i czasu wolnego, do uczestniczenia w zabawach i zajęciach rekreacyjnych, stosownych do wieku dziecka, oraz do nieskrępowanego uczestniczenia w życiu kulturalnym i artystycznym"

W Czerwonych Noskach wierzymy, że śmiech jest podstawą zdrowego społeczeństwa opartego na humorze i bezpośredniej interakcji człowieka z drugim człowiekiem. Dlatego nasi artyści odwiedzają dzieci w szpitalach – w miejscu, w którym grozi im izolacja, smutek i brak rozrywki. 

O sztuce śmiechoterapii

- Czasem praca klownów polega na odwróceniu uwagi dziecka od nieprzyjemnych zabiegów i procedur medycznych. Proszę wyobrazić sobie pokój zabiegowy w szpitalu. Białe ściany, kafelki, fotel i zestaw narzędzi, strzykawek... Nic przyjemnego. Klowni poprzez swoją obecność zmieniają to nieprzyjemne miejsce w małą scenę teatralną. Na takiej scenie jednorazowa rękawiczka staje się rekwizytem-lalką, która wciąga małego pacjenta w interakcję. To jest teatr, którego uczestnikiem jest pacjent - mówi Marcin Dudek, dyrektor Fundacji Czerwone Noski Klown w Szpitalu

Przeczytaj wywiad

Uniwersytecki Szpital Dziecięcy w Krakowie

Nasi klowni rozpoczęli regularne wizyty  w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym (USD) w Krakowie. Szpital przy ul. Wielkickiej to już 7. placówka w Polsce, z którą fundacja podpisała umowę.

– Ogromnie się cieszymy, że Klowni z Czerwonych Nosków będą umilać czas naszym pacjentom. Mamy oddziały na których rotacja jest bardzo duża i takie, na których dzieci spędzają długie tygodnie. Dla jednych i drugich, wizyta artystów to szansa na oderwanie myśli od chorobyi czasami trudnego procesu leczenia – podkreśla dr hab. Maciej Kowalczyk, dyrektor USD w Krakowie.

Cirkus Paciento w Bratysławie

Nasi klowni z wizytą w Bratysławie, gdzie wspierali program artystyczny Cirkus Paciento dla dzieci onkologicznych. Dr Maguza i Siostra Wimbeldon przez tydzień pomagali dzieciom przygotowywać spektakl teatralny, który został odegrany w szpitalu przed lekarzami i rodzinami małych pacjentów. Projekt jest współfinansowany z Międzynarodowego Funduszu Wyszehradzkiego www.visegradfund.org

 

Czerwone Noski patronem seminariów

 Jesteśmy patronem medialnym seminariów:

  • "Prawa Małego Pacjenta", 7 kwietnia w Poznaniu. Specjaliści z dziedziny prawa medycznego wyjaśnią, jakie prawa ma pacjent nieletni (a ma ich wiele, w tym prawo do zabawy, które nasza fundacja aktywnie wspiera). Z medycznego punktu widzenia będzie można dowiedzieć się, jak powinna wyglądać wizyta u pediatry oraz w jaki sposób najlepiej kontaktować się z małym pacjentem i jego rodzicami.
  • "Pakie onkologiczny w praktyce", 18 kwetinia w Poznaniu. Jak pakiet onkologiczny funkcjonuje obecnie i czego, i kogo dotyczy? Co mają z tym wspólnego prawnicy? I co najważniejsze, czy tak zwana „zielona karta” rzeczywiście usprawniła leczenie chorych?

Seminaria organizują poznańskie odziały Europejskiego Stowarzyszenia Studentów Prawa oraz Międzynarodowej Federacji Stowarzyszeń Studentów Medycyny. 

 

Plakat_Prawa_Malego_Pacjenta.png

Biała Pyra Roku dla Czerwonych Nosków

Z przyjemnością informujemy, że poznańska drużyna Czerwonych Nosków w składzie Tomek Nowaczyk, Maciej Morze, Wojtek Kowalczyk oraz Javier Coves otrzymała Białą Pyrę Roku 2015! 

Pyra to nagroda dla osobowości i instytucji zaangażowanych w rozwój Poznania. Nagroda przyznawana jest przez czytelników Gazety Wyborczej.

Wszystkim, którzy oddali głos na Czerwone Noski bardzo serdecznie dziękujemy.

Zapraszamy też do lektury wywiadu z naszymi bohaterami:

Trzech Klownów

[sierpień 2015]

O pracy klowna w audycji TOK FM

Jak wygląda praca klowna w szpitalu? I czemu nasi klowni zdecydowali się na pracę w naszej fundacji - opowiadają Paweł Wiśniewski i Monika Dąbrowska-Jarosz, klowni odwiedzający pacjentów w Centrum Zdrowia Dziecka i Klinice Budzik [kwiecień 2015]

Posłuchaj audycji

 

 

Jak mogę pomóc?

Polub nas!

 
 
Uśmiech pomaga chorym dzieciom!

CZERWONE NOSKI (Poland) > O Fundacji > Aktualności > 

Partner:

RED NOSES Clowndoctors International

Jak możesz pomóc?

Nr konta dla darczyńców

Bank Pekao SA:
89 1240 6292 1111 0010 5270 8472
25 1240 6003 1111 0010 7057 0983