Anna Wojtkowiak-Williams, dyrektor artystyczna, klown i coach

Urodzona w latach 70, gdzieś pod koniec tej wspaniałej dekady. Związana z Czerwonymi Noskami od początku działalności fundacji w Polsce. W szpitalu występuje jako Siostra Klara Wacik. Anka to aktorka o specjalności mim, improwizatorka. Laureatka festiwali komediowych i kabaretowych w Polsce. Od kilku lat Związana z wrocławskim teatrem improwizacji "Improkracja". Muzycznie rozkochana w instrumentach, marzy by grać na każdym jednym. 

W 2003 roku ukończyła kulturoznawstwo na Uniwersytecie Wrocławskim, z których to lat szczególnie wspomina urywanie się z zajęć na próby teatralne. Anka to także stypendystka School for Mime Theatre w Ohio USA. Instruktorka zajęć pantomimiczno-teatralnych, trenerka ruchu scenicznego i pantomimy dla improwizatorów. Reżyserka spektakli z pogranicza pantomimy, kabaretu i physical comedy oraz współtwórczyni duetu Liquidmime.

 

Monika Dąbrowska-Jarosz, klown i coach

 

Aktorka (dyplom aktora dramatycznego), animatorka kultury, pedagog teatru. Absolwentka Wydziału Kulturoznawstwa na Uniwersytecie Warszawskim. Ukończyła kurs Szkoły Pedagogów Teatru w Instytucie Teatralnym im. Z. Raszewskiego. Założycielka i aktorka grupy teatralnej Trupa Czango. Jako aktorka pracowała min. w  warszawskim Studium Teatralnym, Stowarzyszeniu Teatralnym Chorea i Nettheatre – teatr w sieci powiązań oraz w Teatrze Małego Widza. W swoim dorobku ma kilkanaście ról teatralnych w spektaklach prezentowanych w Polsce i za granicą. Aktorka teatralnego projektu objazdowego po Polsce „Gdzie jest Pinokio?” w reż. Roberta Jarosza. Prowadzi warsztaty pedagogiczno-teatralne dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Autorka i koordynatorka projektów teatralnych. Od 2012 roku klown w fundacji Czerwone Noski Klown w Szpitalu. Koordynatorka programu Supersprawni.

Joanna Ewa Zawłocka, klown

W szpitalu znana jako siostra Walentyna. Śpiewająca muzykantka, była wokalistka zespołu Miąższ. Urodziła się na Podlasiu, wychowała w Świętokrzyskiem, pokochała Lublin, a od niedawna mieszka w Warszawie. Kocha podróżować i poszukiwać, gotować i przede wszystkim śpiewać. Razem z Miąższem wydała dwie płyty, koncertowała na scenach festiwali (Heineken Opener, KFPP Opole, Sopot Top Trendy), wzięła udział w półfinale programu Must be the music, a i tak najbardziej kochała śpiewać na ulicach i przyczepach furmanek. Na codzień można ją spotkać na warszawskiej Pradze w klubokawiarni gdzie parzy pyszną kawę lub gdzieś w antykwariacie, bo kocha czytać. Od wisony 2016 klown w Fundacji Czerwone Noski Klown w Szpitalu.

Jim Williams, klown i coach

Aktor, mim, stand-uper. W wieku piętnastu lat odkrył pantomimę, która stała się jego wielką pasją. Studiował w Trinity/ LaMaMa w Nowym Jorku, w Instytucie Teatralnym w Connecticut i w Szkole Teatralnej w St. Petersburgu, a dyplom licencjacki z teatrologii obronił w Oberlin College w Ohio. W wieku 21 lat zaczął występować na całym świecie. Z biegiem lat wypracował swój własny styl, w czym pomogła mu współpraca z takimi grupami jak KAPOOT i The Big Apple Circus Clown Care Unit z Chicago oraz Interkunst z Berlina.  Laureat festiwali kabaretowych i komediowych, założyciel duetu Liquidmime, wystawia stand-up comedy jako Famous Jim Williams. Od 2012 roku klown i coach w fundacji Czerwone Noski Klown w Szpitalu.

 Michał Brańka, klown

 

Instruktor teatralny, aktor, animator kultury, pedagog. Absolwent Akademii Praktyk Teatralnych „Gardzienice” oraz Animacji Kultury na UJ w Krakowie. Ukończył także krakowskie IX Liceum Aktorskie. Jest jednym z głównych twórców off’owego Teatru Próg z Wadowic, z którym dotychczas występował w Niemczech, Austrii, Czechach, na Węgrzech oraz Polsce. Wcześniej związany także z Teatrem Gardzienice (aktor w spektaklach prezentowanych m. in. w Hiszpanii, PWST w Krakowie oraz warszawskim Teatrze Powszechnym). Obecnie współpracuje m. in. z Wadowickim Centrum Kultury (instruktor Teatru Sokół oraz grupy Wolontariuszy WCK), Instytutem Pedagogiki UJ (gdzie prowadzi przedmiot „Animacja działań teatralnych”) oraz Teatrem Ulicznym Scena Kalejdoskop (reżyser, aktor, artysta uliczny). Jako Dr Siemanko z Czerwonymi Noskami związany od wiosny 2016 roku.

Kasia Baraniecka, klown

Z fundacją związana od wiosny 2016. We wrocławskim szpitalu pojawia się jako siostra Krystyna Nieboli. Absolwentka wrocławskiej PWST, aktorka, performerka, reżyserka, założycielka niezależnego Teatru Kombinat, szefowa sceny teatralnej Slot Art Festiwalu. Związana z Wrocławskim Teatrem Komedia, a także z Wrocławskim Teatrem Współczesnym. Kocha tańczyć, najbardziej tango argentyńskie i lindy hop, a także szusować po alpejskich stokach.

Radosław Chabowski, klown

Absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej we Wrocławiu (2004 r.). W swoim dorobku ma kilkanaście ról filmowych i teatralnych, prezentowanych zarówno w Polsce i za granicą. Od 2012 roku współpracuje z Fundacją Czerwone Noski Klown w Szpitalu. 

Agnieszka Kolanowska, klown  

Z fundacją związana od wiosny 2016, w szpitalu znana jako Dr Recepturka. Absolwentka filologii polskiej i teatrologii, aktorka, instruktorka teatralna, juror w konkursach recytatorskich dla dzieci i młodzieży. Od 2009 roku związana z Teatrem Figur w Krakowie. Autorka licznych programów warsztatowych dla dzieci które prezentowane były w księgarniach Lokator („Miasteczko Podgórze", Czuły Barbarzyńca („Czułe czytanki”) i na festiwalach: PKO OFF Camera czy Etiuda Anima. Współpracuje też z Fundacją Hipoterapia Na Rzecz Osób Niepełnosprawnych.

Wojtek Kowalczyk, klown

 

Politolog z wykształcenia, dziennikarz z konieczności, artysta z wyboru. Od 2002 roku związany z poznańskim kabaretem Czesuaf, z którym zjeździł Polskę wzdłuż i wszerz. Autor tekstów, konferansjer, od czasu do czasu improwizator.  Przede wszystkim jednak ojciec trójki dzieci, które pomagają mu każdego dnia, doskonalić w sobie klowna. Od marca 2015 klown w fundacji Czerwone Noski Klown w Szpitalu. Za swoja działalność w fundacji Czerwone Noski Klown w Szpitalu Wojtek otrzymał Białą Pyrę Rok 2015. 

Mateusz Marek, klown

Komik, tekściarz, konferansjer. Współtwórca Sekcji Muzycznej Kołłątajowsiej Kuźni Prawdziwych Mężczyzn. Laureat wielu nagród na przeglądach kabaretowych i muzycznych. Laureat literackiej nagrody im. Mariana Redwana na festiwalu FAMA. Z wyszktałcenia dziennikarz, kultoroznawca i pedagog. Od 2012 roku klown w fundacji Czerwone Noski Klown w Szpitalu.

Maciej Morze, klown

Artysta kabaretowy (Kabaret Czesuaf), komik, konferansjer, improwizator, z wykształcenia dziennikarz i politolog. Od marca 2015 r. klown w fundacji Czerwone Noski. Za działalność w fundacji otrzymał od poznańskiej redakcji Gazety Wyborczej Białą Pyrę Roku 2015.

Tomek Nowaczyk, klown

  

Artysta kabaretowy, założyciel poznańskiego kabaretu Czesuaf, aktor oraz stand-uper. Doświadczenie sceniczne oraz niepowtarzalne poczucie humoru mają odzwierciedlenie w jego twórczości literackiej, którą od lat rozwija jako swoją kolejną pasję. Autor wierszy dla dzieci ("Gupik ma szczęście!") i zapalony maratończyk. Od marca 2015 klown w fundacji Czerwone Noski Klown w Szpitalu. Za swoja działalność w fundacji Czerwone Noski Klown w Szpitalu Tomek otrzymał Białą Pyrę Rok 2015. 

Karol Wolski, klown

Aktor, artysta kabaretowy, konferansjer. Jest absolwentem krakowskiego "L’art. studio".
Z Czerwonymi Noskami związany od 2012 roku. W szpitalu występuje jako Dr Niespodzianka.

Założyciel i lider krakowskiego zespołu Rock&Walk, mającego w repertuarze piosenki Elvisa Presleya, Jonnego Casha, Jerry Lee Lewisa i in. Członek Grupy Improwizacyjnej Ad Hoc z Krakowa, organizującej wieczory komedii improwizowanej.

Od 2009 roku związany z zespołem teatralno-kabaretowym Grupa Rafała Kmity, z którym występował m.in. w Krakowskim Teatrze Scena STUTeatrze Rozrywki w Chorzowie,Teatrze Muzycznym w Łodzi i Teatrze Groteska w Krakowie

Joanna Wadowska, klown

Interesuję się improwizacją, uwielbia Monthy Pythona. Od września 2014 Klown w Fundacji Czerwone Noski. W szpitalu występuje jako Siostra Róża. Pozytywnie nastawiona do życia i ludzi. Gdyby mogła to bez przerwy piekłaby ciasta, bo bardzo to lubi. Uczestniczka kilku warsztatów improwizacyjnych, przez 3 lata uczestniczka warsztatów teatralnych przy teatrze KTO prowadzonych przez Katarzynę Marię Zawadzką.

Marta Wardyńska, klown

Absolwentka Wydziału Aktorskiego PWSFTviT im. L. Schillera w Łodzi oraz Wydziału Wiedzy o Teatrze Akademii Teatralnej w Warszawie.
Aktorka znana z epizodów w serialach Usta Usta, Ranczo, Klan czy Barwy szczęścia. Finalistka konkursu im. Agnieszki Osieckiej. Śpiewanie sprawia jej ogromną radość. Ceni szczególnie twórczość Agnieszki Osieckiej, Marka Grechuty, Jonasza Kofty.

Jak mogę pomóc?

Polub nas!

 
 
Uśmiech pomaga chorym dzieciom!

CZERWONE NOSKI (Poland) > Zespół artystyczny > 

Partner:

RED NOSES Clowndoctors International

Jak możesz pomóc?

Nr konta dla darczyńców

Bank Pekao SA:
89 1240 6292 1111 0010 5270 8472