Kampania "Uśmiech Pomaga"

Spot „Uśmiech Pomaga” ma na celu promocję codziennej życzliwości wśród mieszkańców Polski i utrwalanie empatycznych postaw społecznych, podnoszenie świadomości społeczeństwa na temat ogromnej wartości śmiechu i pozytywnego nastawienia do drugiego człowieka.

Od 10 lat Fundacja Czerwone Noski zajmuje się terapią śmiechem. Każdego dnia klowni medyczni z Czerwonych Nosków wywołują uśmiech i radość u małych pacjentów w szpitalach i u seniorów w Domach Pomocy Społecznej w całej Polsce.

Od kilku lat zauważamy, jak spada poziom poczucia własnej wartości u dzieci i młodzieży. Jego miejsce zajmuje smutek i poczucie przygnębienie (Raport HBSC 2020: https://imid.med.pl/pl/aktualnosci/jakie-sa-polskie-nastolatki-raport-hbsc-2020). Przez dwa lata dodatkowo potęgowała je izolacja związana z pandemią. Uśmiech od zawsze był kluczem do budowania relacji społecznych i wzajemnej życzliwości.

Chcemy pokazać mieszkańcom Polski siłę codziennego uśmiechu, moc przekazywania go sobie i jego dobroczynny wpływ na budowanie relacji społecznych. Śmiech ma również bardzo pozytywny wpływ na zdrowie. Śmiech wpływa na produkcję dopaminy (pamięć i koncentracja), serotoniny (dobry nastrój, działa antydepresyjnie). W nocy serotonina przekształca się w melatoninę, odpowiedzialną za dobry sen) i endorfiny, które powodują euforię, uśmierzają ból, podnoszą nastrój i pewność siebie. Śmiech wpływa na znacząca redukcję wszystkich hormonów stresu, powstrzymując rozwój wielu chorób m.in. nadciśnienia czy arytmii. Śmiech wzmacnia nasz system immunologiczny. Uśmiechajmy się jak najwięcej. Uśmiech naprawdę pomaga! 

Bardzo dziękujemy Pani Katarzynie Pakosińskiej, a także wszystkim, którzy wzięli udział w nagraniu naszego spotu "Uśmiech pomaga".
Realizacja nagrania: Blaszanka Studio

Kanały emisji: 

Spot "Uśmiech Pomaga"


abaton-monitoring