Mamy już 10 lat

Już od 10 lat wspieramy dzieci, które poddawane są leczeniu w szpitalu. Łagodzimy ich stres, lęk i przynosimy im uśmiech. Jesteśmy w tym ekspertami. Oprócz tego działamy na rzecz osób starszych przebywających w Domach Pomocy Społecznej, a od marca 2022 roku odwiedzamy takżes dzieci z Ukrainy, które znalazły schronienie w Polsce przed toczącą się w Ukrainie wojną.

Poniżej zamieszczamy krótkie podsumowanie najważniejszych wydarzeń z 10 lat naszej działalności. To wszystko nie mogłoby się wydarzyć bez wsparcia naszych życzliwych Darczyńców. Serdecznie Państwu dziękujemy!

2012 r. 

Czerwone Noski rozpoczynają swoją działalność.

  • Wyczarowujemy pierwsze uśmiechy na twarzach małych pacjentów w Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie. W tym samym roku tworzymy zespoły profesjonalnych klownów medycznych we Wrocławiu i Krakowie. W tych miejscach prowadzimy regularne wizyty i jesteśmy w nich do dziś. 

2013 r.

Pojawiamy się w Klinice Budzik.

  • Wspieramy proces leczenia i rehabilitacji dzieci, które po ciężkich urazach mózgu zapadły w śpiączkę lub znajdują się w stanie minimalnej świadomości. Wiemy, ze nasza obecność pomaga. Jesteśmy wzruszeni, bo dostajemy informacje od dzieci, że pamiętają nas sprzed wybudzenia.

2015 r.

Wprowadzamy nowy program dla dzieci "Supersprawni".

  • Zachęceni dotychczasowymi sukcesami i przyjęciem pacjentów oraz ich rodzin tworzymy nowy program i rozpoczynamy cykl warsztatów muzyczno-cyrkowych „Supersprawni”. Warsztaty te skierowane są do dzieci długotrwale przebywających w szpitalach.

2018 r.

Startujemy z programem "Pogotowie Uśmiechu".

  • Towarzyszymy dzieciom i rodzicom w przygotowaniach do badania (np. rezonansem magnetycznym) oraz przed samą operacją. Pomagamy przełamać strach. Np. wspólnie z dzieckiem zamieniamy rezonans magnetyczny w statek kosmiczny.

2020 r.

Rozpoczyna się pandemia Covid-19.

  • To powoduje, ze szukamy nowych sposobów dotarcia do dzieci i seniorów, bo wiemy jak bardzo nas potrzebują. Startuje "Noskowa E-linia", czyli wizyty przez Internet oraz "Uśmiech przez okno" – pojawiamy się pod oknami szpitali. Dla nas nie ma rzeczy niemożliwych.

2021 r.

Wracamy do szpitali.

  • Dzięki profesjonalizmowi naszego zespołu oraz przy zachowaniu wymogów sanitarnych, wracamy do szpitali. To dla nas wspaniała wiadomość. Znów możemy bezpośrednio towarzyszyć dzieciom w leczeniu i powrocie do zdrowia.

2022 r.

Wprowadzamy nowy program "Uśmiech dla Ukrainy".

  • W związku z przybywaniem do Polski dzieci z ogarniętej wojną Ukrainy, powołujemy nowy program „Uśmiech dla Ukrainy“, którego celem jest wsparcie dzieci w pozbywaniu się strachu i leku związanego z ich trudnymi doświadczeniami.

Odwiedziliśmy już ponad 84 000 pacjentów!

Od startu działań fundacji w 2012 r. do chwili obecnej odwiedziliśmy już ponad 84 000 pacjentów, głównie dzieci, ale również i seniorów. Dzieciom towarzyszyliśmy podczas ich pobytu w szpitalu na takich oddziałach jak np. neurologia, kardiologia, onkologia, a także w trakcie trudnych badań np. rezonansem magnetycznym. Odprowadzaliśmy je również, dodając im otuchy i wsparcia, na blok operacyjny. A w Domach Pomocy Społecznej odwiedzaliśmy potrzebujące naszej obecności osoby starsze. Docieraliśmy również z uśmiechem do dzieci z Ukrainy, które znalazły schronienie w Polsce. 

Życzenia od Przyjaciół Czerwonych Nosków:

  • od Pani Ewy Błaszczyk i Fundacji "Akogo?"
  • od Aleksa Pittnera (Chrupka)abaton-monitoring