1% PODATKU

Jak mogę przekazać 1% podatku?

 • Wypełnij swój e-PIT w serwisie podatki.gov.pl

Po wejściu na stronę Portalu Podatkowego: https://www.podatki.gov.pl/pit/twoj-e-pit/, zaloguj się, a następnie wpisz w odpowiedniej rubryce PIT-u nasz numer KRS 0000 428 469.

Jeśli nie wiesz, jak przekazać 1% podatku w usłudze Twój e-PIT, sprawdź dokładną instrukcję na stronie: https://www.podatki.gov.pl/pit/twoj-e-pit/jak-przekazac-1-podatku-w-usludze-twoj-e-pit/

 • Skorzystaj z bezpiecznego programu PITax.pl

 Program PITax.pl ma domyślnie wpisany KRS naszej fundacji. Deklaracje podatkową można wypełnić online i wysłać elektronicznie, bezpośrednio do Ministerstwa Finansów poprzez bezpieczną szyfrowaną przeglądarkę lub pobrać program na dysk własnego komputera i wydrukować rozliczenie samodzielnie.

Darmowy Program PIT dostarcza Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych w ramach projektu PITax.pl
dla OPP.

Jak wykorzystamy 1%?

1% podatku przeznaczymy na:

 • Regularną terapię śmiechem w szpitalach w Warszawie, Łodzi, Krakowie, Poznaniu, Katowicach oraz we Wrocławiu. W tych sześciu polskich miastach odwiedzamy małych pacjentów na oddziałach pediatrii, diabetologii, rehabilitacji, chirurgii, kardiologii, okulistyki, onkologii, na oddziałach ratunkowych i przeszczepowych, bloku operacyjnym, a także w Klinice Budzik działającej przy warszawskim Centrum Zdrowia Dziecka. 
  Nasi klowni odwiedzają rocznie blisko 15 000 dzieci w szpitalach.
  Dążymy do tego, aby Czerwone Noski były regularnie obecne w szpitalach pediatrycznych w całej Polsce – chcemy być integralną częścią systemu opieki zdrowotnej.
   
 • Regularną terapię śmiechem skierowaną do osób starszych, przebywających w Domach Pomocy Społecznej. W 2018 roku rozpoczęliśmy pilotażowy program „Uśmiech nie zna wieku”. Początkowo pracowaliśmy w Szpitalu Wolskim w Warszawie, gdzie pacjenci, cierpiący z powodu ograniczonej mobilności, percepcji i zdolności komunikowania się, otrzymywali od naszych klownów chwile radości i optymizmu. Natomiast od 2019 roku wraz z programem „Uśmiech nie zna wieku” odwiedzamy seniorów, mieszkających w Domach Pomocy Społecznej – przynosimy im uśmiech, muzykę, humor i odwagę do akceptacji własnych słabości.
   
 • Cykl warsztatów teatralno-cyrkowo-muzycznych pt.: "Supersprawni", organizowany każdego roku dla pacjentów oddziału rehabilitacji i neurologii Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie oraz Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie. Finałem projektu jest pokaz na scenie, przygotowywany w całości przez małych artystów. W projekcie uczestniczyć może każde chętne dziecko, bez względu na rodzaj niepełnosprawności.
  W 2020 roku planujemy zorganizować warsztaty w kolejnym mieście.
   
 • Pogotowie Uśmiechu, czyli program, w którym artyści-klowni z Czerwonych Nosków towarzyszą pacjentom i ich rodzinom w chwilach szczególnego napięcia i stresu w szpitalu: przed planowanym zabiegiem operacyjnym oraz przed badaniem rezonansem magnetycznym. Pogotowie Uśmiechu realizujemy w Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie, Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym im. J. Gromkowskiego we Wrocławiu oraz w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Krakowie.
   
 • Materiały terapeutyczne, rekwizyty wykorzystywane w trakcie wizyt, a także szkolenia dla artystów-klownów, dzięki którym nasza praca może być jeszcze bardziej profesjonalna.

Dziękujemy w imieniu tysięcy dzieci, które regularnie odwiedzamy w szpitalach każdego miesiąca!