Misja i wizja

W szpitalu czas płynie długo, a życie toczy się według zasad szpitala, nie dziecka. Jest to sytuacja na tyle nienaturalna, że mały pacjent, szczególnie w trakcie dłuższego pobytu w szpitalu, może mieć objawy apatii czy depresji. Wizyty Czerwonych Nosków na nowo rozbudzają w małym pacjencie potrzebę zabawy, spontaniczność i beztroskę. Klowni poprzez działania artystyczne w szpitalu dążą do tego, by zestresowane, wyizolowane i pozbawione swojego naturalnego otoczenia dzieci znowu odzyskiwały powody do śmiechu. Tu wszystko toczy się na zasadach dziecka!

Misja: Niesiemy humor i śmiech osobom potrzebującym radości.

Wizja: Chcemy być integralną cześcią systemu opieki zdrowotnej w Polsce.

Co takiego robią Czerwone Noski dla małych pacjentów?

• Odwracają uwagę dzieci od choroby. Sama obecność niezwykle ubranych artystów na tyle zadziwia dziecko, że często zapomina o chorobie.

• Stosują magiczne sztuczki z wykorzystaniem "szpitalnych" rekwizytów - np. rękawiczka zmienia się w zabawną postać, a stojak na kroplówkę w podstawę do mikrofonu.

• Grają muzykę na żywo - używają ukulele, dzwonków, kalimby czy bębenków, co sprawia, że małe dzieci często uspokajają się już po pierwszych dźwiękach instrumentu. Z kolei dla starszych pacjentów artyści tworzą słowa piosenki ad hoc.

• Improwizują zabawne sytuacje, także z pielęgniarkami, np. zadają absurdalne pytania "Czy świni też możemy zmienić dziś wenflon?" - zapytał kiedyś doktor Pomidor. Pozwoliło to zająć uwagę dziecka, a jednocześnie sprawiło, że pielęgniarka przestała się stresować tym, że dziecko zacznie płakać, co jest bardzo częstym problemem w pracy z małym pacjentem.

• Dają dzieciom garść inspiracji i wspomnień. Po wizycie Czerwonych Nosków zdarza się, że mały pacjent ćwiczy magiczne sztuczki, które mu pokazaliśmy, albo zaczyna ćwiczyć grę na instrumencie. Czasem też zwyczajnie zaczyna tworzyć - np. rysuje swoich doktorów lub pisze wiersz.

Jak mogę pomóc?

E-WIZYTY

ZAPISZ SIĘ!

Polub nas!

 
 
Uśmiech pomaga chorym dzieciom!

CZERWONE NOSKI (Poland) > O Fundacji > 

Partner:

RED NOSES Clowndoctors International

Jak możesz pomóc?

Nr konta dla darczyńców

Bank Pekao SA:
89 1240 6292 1111 0010 5270 8472
25 1240 6003 1111 0010 7057 0983

Numery kont w listach