Historia

Fundacja Czerwone Noski Klown w Szpitalu powstała w sierpniu 2012 roku z inicjatywy Red Noses International (RNI) z siedzibą w Wiedniu. Jej założyciele, Monica Culen i Giora Seeliger, rozpoczęli działalność w Austrii w 1994 r jako Rote Nasen Austria.

Na początku 2013 roku, po kilkumiesięcznym szkoleniu, pierwsza grupa klownów Fundacji wyruszyła do szpitali w Warszawie, Wrocławiu i Krakowie. W kolejnych latach fundacja rozwinęła swoją działalność w Poznaniu i Łodzi. Organizacje będące partnerem RNI są podmiotami charytatywnymi z misją artystyczną. Ich celem jest tworzenie profesjonalnych programów terapii przez sztukę realizowanych przez klownów w szpitalu.

Dzięki wsparciu RNI, klowni ze wszystkich krajów objętych patronatem RNI, mogą czerpać bogatą wiedzę od swoim starszych kolegów, szkoląc się m.in w Międzynarodowej Szkole Humoru. RNI zapewnia też wsparcie finansowe swoim organizacjom partnerskim.

To już prawie 6 lat, od kiedy Czerwone Noski odwiedziły pierwszych małych pacjentów w 2012 roku. Przez ten czas ponad 40 000 dzieci w całej Polsce. Czerwone Noski są regularnie obecne na oddziałach pediatrii, diabetologii, rehabilitacji, chirurgii, kardiologii, okulistyki, onkologii; na oddziałach ratunkowych, ale też w miejscach, gdzie dzieci są po przeszczepie organów i przeszczepie szpiku. 

Od początku istnienia Kliniki Budzik, klowni odwiedzają też dzieci w śpiączce i w minimalnym stanie świadomości. Czerwone Noski są wszędzie tam, gdzie mali pacjenci leczą się kilka dni lub kilka miesięcy.

Jak mogę pomóc?

E-WIZYTY

ZAPISZ SIĘ!

Polub nas!

 
 
Uśmiech pomaga chorym dzieciom!

CZERWONE NOSKI (Poland) > O Fundacji > Historia > 

Partner:

RED NOSES Clowndoctors International

Jak możesz pomóc?

Nr konta dla darczyńców

Bank Pekao SA:
89 1240 6292 1111 0010 5270 8472
25 1240 6003 1111 0010 7057 0983

Numery kont w listach