Czym się zajmujemy?

Fundacja Czerwone Noski Klown w Szpitalu jest organizacją charytatywną, która przynosi radość chorym dzieciom i wspiera proces ich leczenia. Działamy regularnie w 12 szpitalach w całej Polsce: Warszawie, Poznaniu, Krakowie, Wrocławiu, Katowicach i Łodzi. Obecnie organizujemy również wirtualne spotkania dla wszystkich potrzebujących dzieci w całej Poslce.


Nasze programy
• Klown w Szpitalu
• Obudzić Uśmiechem
• Noskowa e-linia
• Supersprawni
• Pogotowie Uśmiechu
• Uśmiech nie zna wieku
• Humor w Medycynie

Klown w Szpitalu i Obudzić Uśmiechem 
Profesjonalnie przeszkoleni artyści klowni z Czerwonymi Noskami odwiedzają chorych w szpitalach. Poprzez działania artystyczne dążą do tego, by zestresowane i smutne dzieci znowu odzyskały powód do śmiechu.

Jak działamy?
• Nasze wizyty są regularne.
• Działamy bezpośrednio przy łóżku dziecka, z każdym indywidualnie.
• Odwracamy uwagę dzieci od nieprzyjemnych zabiegów.
• Łączymy elementy kabaretu, iluzji, muzyki i improwizacji.
• Stosujemy magiczne sztuczki z wykorzystaniem „szpitalnych“ rekwizytów.
• Gramy muzykę na żywo – słowa piosenek tworzymy specjalnie dla małego pacjenta.

Noskowa e-linia
Ze względu na brak możliwości odwiedzin na oddziałach organizujemy wirtualne spotkania zarówno dla pacjentów przebywających w szpitalach, hospicjach, jak i chorych dzieci w ich własnych domach. Odwiedzamy wirtualnie także podopiecznych kilku rodzinnych domów dziecka. Ponadto, od połowy kwietnia oferujemy możliwość spotkania z Czerwonymi Noskami także zdrowym dzieciom, więc  staramy się dotrzeć wszędzie tam, gdzie możemy przekazać uśmiech i radość.  

Aby zapisać dziecko na bezpłatne wirtualne spotkanie z naszymi klownami, wystarczy napisać do nas na Messengerze lub wysłać do nas email.

Pogotowie Uśmiechu
Profesjonalni klowni towarzysza dziecku i rodzicom w chwilach zwiększonego stresu i napięcia w szpitalu, np. przed planowanym zabiegiem operacyjnym, przygotowaniem do badania w znieczuleniu ogólnym, badaniem USG czy założeniem wenflonu. Poprzez nawiązanie relacji z pacjentem jeszcze przed zabiegiem, klowni wprowadzają spokojna atmosferę oraz rozładowują nagromadzone napięcie. Współpracując blisko z personelem medycznym pomagają zmniejszyć lek dzieci przed procedurami medycznymi, dzięki czemu przeprowadzenie zabiegu jest łatwiejsze.

Uśmiech nie zna wieku
To program terapii śmiechem skierowany do seniorów, który wspiera ich aktywizację emocjonalną, intelektualną i ruchową. Dzięki Czerwonym Noskom w otoczeniu starszych osób pojawia się humor, muzyka na żywo, wracają wspomnienia z najpiękniejszych momentów życia. Seniorzy na co dzień cierpiący z powodu ograniczonej mobilności, percepcji i zdolności komunikowania się, dostają chwile radości, optymizmu i odwagę do akceptacji własnych słabości.

Supersprawni
To cykl warsztatów teatralno-cyrkowo-muzycznych dla dzieci o różnym stopniu niepełnosprawności, długotrwale przebywających w szpitalach. Mali artyści uczą się magicznych i cyrkowych sztuczek, gry na instrumentach muzycznych, ale przede wszystkim wspólnie z artystami klownami tworzą przedstawienie, które w finale prezentują zgromadzonej publiczności – rodzicom, personelowi szpitala, kolegom. Dzieci nabierają pewności siebie, rozbudzają swoje pasje i uczą się radzić sobie z trudnymi sytuacjami.

Humor w medycynie
Warsztaty skierowane są do środowiska medycznego, lekarzy, pielęgniarek oraz studentów uczelni medycznych. Uczymy w jaki sposób, za pomocą prostych działań, wykorzystać humor do zmniejszenia traumy spowodowanej pobytem w szpitalu. Traumy, która dotyka małego pacjenta, ale także całą jego rodzinę. Pokazujemy co zrobić, by dziecko nie płakało w trakcie pobrania krwi, czy jak zmniejszyć strach związany z oczekiwaniem na badanie. Jak sprawić, by pobyt w szpitalu kojarzył się nie tylko z bólem i strachem, ale również z tym co ciekawe i radosne.

Jak mogę pomóc?

E-WIZYTY

ZAPISZ SIĘ!

Polub nas!

 
 
Uśmiech pomaga chorym dzieciom!

CZERWONE NOSKI (Poland) > O Fundacji > Nasze programy > 

Partner:

RED NOSES Clowndoctors International

Jak możesz pomóc?

Nr konta dla darczyńców

Bank Pekao SA:
89 1240 6292 1111 0010 5270 8472
25 1240 6003 1111 0010 7057 0983

Numery kont w listach