Darowizna fundacji Auchan dla Czerwonych Nosków

Fundacja Auchan wspiera Czerwone Noski

09.września 2019

Fundacja Auchan wspiera Czerwone Noski

17 września Fundacja Auchan na rzecz młodzieży przekazała nam czek na realizację projektu „Śmiej się, zdrowo odżywiaj i zdrowiej z Noskami”. Dzięki temu będziemy mogli regularnie odwiedzać pacjentów Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie i zorganizujemy tam warsztaty Supersprawni.

Projekt łączy elementy niezbędne do procesu szybkiego powrotu do zdrowia: humor i zdrowe odżywianie. Ma na celu wsparcie powrotu do zdrowia hospitalizowanych dzieci leczonych w Centrum Zdrowia Dziecka i przekazanie im wiedzy na temat zdrowego odżywiania oraz jego wpływu na zdrowie i dobre samopoczucie.

Klowni, pracując w parach, będą regularnie odwiedzać chore dzieci w ich salach szpitalnych, pracując z każdym indywidualnie. Podczas wizyt będą nawiązywać do tematu zdrowego odżywiana, np.: organizując misję poszukiwania zdrowej żywności, dzień wody, wykorzystując warzywne rekwizyty, czy śpiewając piosenki.

Natomiast w trakcie warsztatów Supersprawni mali artyści poznają magiczne i cyrkowe sztuczki, stworzą przedstawienie, które w finale zaprezentują na scenie! Działania zaplanowane są na listopad tego roku.

abaton-monitoring