Osoby dorosłe

Niesiemy humor i śmiech osobom, które potrzebują radości.

Czerwone Noski potra­fią rozśmieszyć nie tylko dzieci, a z terapii śmiechem korzystają również ich opiekunowie, personel medyczny oraz seniorzy. Regularnie pracujemy z podopiecznymi instytucji socjalnych, odwiedzamy min. mieszkańców Domów Pomocy Społecznej. Organizujemy także warsztaty dla pracowników szpitali.

 

Programy dla dorosłych

Uśmiech nie zna wieku

To program terapii śmiechem skierowany do osób starszych, który wspiera ich aktywizację emocjonalną, intelektualną i ruchową. Odwiedzamy mieszkańców domów pomocy społecznej w Warszawie, Krakowie i Wrocławiu. Dzięki Czerwonym Noskom w ich otoczeniu regularnie pojawia się humor, muzyka na żywo, wracają wspomnienia z najpiękniejszych momentów życia. Seniorzy, na co dzień cierpiący z powodu ograniczonej mobilności, percepcji i zdolności komunikowania się, dostają chwile radości, optymizmu i odwagę do akceptacji własnych słabości.
Warsztaty skierowane są do środowiska medycznego, lekarzy, pielęgniarek oraz studentów uczelni medycznych. Uczymy w jaki sposób, za pomocą prostych działań, wykorzystać humor do zmniejszenia traumy spowodowanej pobytem w szpitalu. Traumy, która dotyka małego pacjenta, ale także całą jego rodzinę. Pokazujemy co zrobić, by dziecko nie płakało w trakcie pobrania krwi, czy jak zmniejszyć strach związany z oczekiwaniem na badanie. Jak sprawić, by pobyt w szpitalu kojarzył się nie tylko z bólem i strachem, ale również z tym co ciekawe i radosne.
abaton-monitoring