Dzieci

Przynosimy radość chorym dzieciom!

Celem działań Czerwonych Nosków jest kojenie cierpienia i wspieranie powrotu do zdrowia poprzez humor. Wierzymy w siłę śmiechu. Chcemy, aby dzięki spotkaniom z nami chore  dzieci szybciej nabierały sił i, mimo pobytu w szpitalu, miały powody do śmiechu.

Pracujemy na stałe w 11 szpitalach w całej Polsce: w Warszawie, Poznaniu, Krakowie, Wrocławiu, Katowicach, Chorzowie i Zabrzu. Sprawdź lokalizacje.

Obecnie, wspieramy również ukraińskie dzieci, które przybyły do Polski uciekając przed wojną. Pomagamy im tak jak potrafimy najlepiej - poprzez terapię humorem, która jest niezbędna w procesie dochodzenia do zdrowia przy traumie wojennej.

Programy dla dzieci

Klown w Szpitalu

Podczas regularnych wizyt w szpitalach odwiedzamy chore dzieci, by ułatwiać im powrót do zdrowia. Pracujący w parach klowni, spędzają czas z dziećmi tuż przy ich łóżkach.
Czerwone Noski łącząc elementy kabaretu, iluzji i improwizacji oraz tworząc spontanicznie piosenki, przynoszą uśmiech, pozwalają oderwać się od szpitalnej rzeczywistości i przywracają im dziecięcą radość.

Obudzić Uśmiechem

Co tydzień odwiedzamy pacjentów w Klinice Budzik. Są to dzieci, które po ciężkich urazach mózgu zapadły w śpiączkę lub znajdują się w stanie minimalnej świadomości. W trakcje regularnych spotkań, we współpracy z personelem Kliniki, staramy się wspierać ich proces leczenia i rehabilitacji.
W związku z tym, że do Polski przybywają ukraińskie dzieci i ich najbliżsi, którzy doświadczyli skutków wojny, uruchomiliśmy skierowany do nich program, którego celem jest wsparcie dzieci w dochodzeniu do zdrowia przy traumie wojennej, pozbywanie się strachu i lęku związanego z ich trudnymi przeżyciami. Chcemy naszymi działaniami wspierać ich dobrostan emocjonalny i psychiczny.
Dzięki profesjonalizmowi naszego zespołu możemy towarzyszyć dzieciom i ich rodzicom w przygotowaniach i oczekiwaniu na badania (np. rezonans magnetyczny) oraz samą operację. To niezwykłe osiągnięcie, bo klowni mogą być z małymi pacjentami nawet tam, gdzie nie mają już dostępu ich rodzice – do momentu podania narkozy.
Pogotowie Uśmiechu regularnie działa już w trzech szpitalach: w Warszawie w Centrum Zdrowia Dziecka, we Wrocławiu w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym im. J. Gromkowskiego oraz w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Krakowie.
To cykl warsztatów muzyczno-cyrkowych, w których biorą udział dzieci długotrwale przebywające w szpitalach. Realizujemy je co roku. W ramach zajęć dzieci ćwiczą swoje umiejętności aktorskie i cyrkowe, a ukoronowaniem projektu jest występ, na który zaproszeni są wszyscy pacjenci, ich opiekunowie i personel szpitala.
Teraz możemy wirtualnie odwiedzać potrzebujących nie tylko w szpitalach i hospicjach, ale także bezpośrednio w domach! Spotkanie odbywa się w wybranym przez Was terminie i miejscu!
Niezbędny jest jedynie dostęp do Internetu, ponieważ korzystamy z komunikatora Messenger. Po jednej stronie ekranu jest para artystów-klownów, a po drugiej dziecko.

Zapraszamy wszystkie dzieci na bezpłatne e-wizyty! Prosimy wybrać dogodny termin na rozmowę z zabawnymi klownami, a my zajmiemy się resztą ;O)
Mimo pandemii, nasza praca w szpitalach nigdy się nie skończyła! Mali pacjenci obserwują Czerwone Noski bezpośrednio ze swoich sal, choć występy odbywają się przed oknami szpitali. Działamy w bezpiecznej odległości... ale wizyty są równie radosne i kolorowe!