Dzieci

Przynosimy radość chorym dzieciom!

Celem działań Czerwonych Nosków jest kojenie cierpienia i wspieranie powrotu do zdrowia poprzez humor. Wierzymy w siłę śmiechu. Chcemy, aby dzięki spotkaniom z nami chore  dzieci szybciej nabierały sił i, mimo pobytu w szpitalu, miały powody do śmiechu.

Działamy regularnie w 12 szpitalach w całej Polsce: Warszawie, Poznaniu, Krakowie, Wrocławiu, Katowicach i Łodzi. 

Programy dla dzieci

Klown w Szpitalu

Podczas regularnych wizyt w szpitalach odwiedzamy chore dzieci, by ułatwiać im powrót do zdrowia. Pracujący w parach klowni, spędzają czas z dziećmi tuż przy ich łóżkach.
Czerwone Noski łącząc elementy kabaretu, iluzji i improwizacji oraz tworząc spontanicznie piosenki, przynoszą uśmiech, pozwalają oderwać się od szpitalnej rzeczywistości i przywracają im dziecięcą radość.

Obudzić Uśmiechem

Co tydzień odwiedzamy pacjentów w Klinice Budzik. Są to dzieci, które po ciężkich urazach mózgu zapadły w śpiączkę lub znajdują się w stanie minimalnej świadomości. W trakcje regularnych spotkań, we współpracy z personelem Kliniki, staramy się wspierać ich proces leczenia i rehabilitacji.
Dzięki profesjonalizmowi naszego zespołu możemy towarzyszyć dzieciom i ich rodzicom w przygotowaniach i oczekiwaniu na badania (np. rezonans magnetyczny) oraz samą operację. To niezwykłe osiągnięcie, bo klowni mogą być z małymi pacjentami nawet tam, gdzie nie mają już dostępu ich rodzice – do momentu podania narkozy.
Pogotowie Uśmiechu regularnie działa już w trzech szpitalach: w Warszawie w Centrum Zdrowia Dziecka, we Wrocławiu w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym im. J. Gromkowskiego oraz w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Krakowie.
To cykl warsztatów muzyczno-cyrkowych, w których biorą udział dzieci długotrwale przebywające w szpitalach. Realizujemy je co roku. W ramach zajęć dzieci ćwiczą swoje umiejętności aktorskie i cyrkowe, a ukoronowaniem projektu jest występ, na który zaproszeni są wszyscy pacjenci, ich opiekunowie i personel szpitala.
Epidemia koronawirusa sprawiła, że duża część naszej codziennej aktywności przeniosła się do świata wirtualnego. My też znaleźliśmy sposób, aby nadal być tam, gdzie jesteśmy potrzebni.

Teraz możemy Was wirtualnie odwiedzać nie tylko w szpitalach i hospicjach, ale także w Waszych w domach! Wielką zaletą naszej E-linii jest to, że spotkanie odbywa się w wybranym przez Was terminie i miejscu! Niezbędny jest jedynie dostęp do internetu, ponieważ korzystamy z komunikatora Messenger. Po jednej stronie ekranu jest para artystów-klownów, a po drugiej dziecko.

Zapraszamy wszystkie dzieci na bezpłatne e-wizyty! Prosimy wybrać dogodny termin na rozmowę z zabawnymi klownami, a my zajmiemy się resztą ;O)
Mimo pandemii, nasza praca w szpitalach nigdy się nie skończyła! Mali pacjenci obserwują Czerwone Noski bezpośrednio ze swoich sal, choć występy odbywają się przed oknami szpitali. Działamy w bezpiecznej odległości... ale wizyty są równie radosne i kolorowe!