Supersprawni

W ramach tego projektu Czerwone Noski przynoszą uśmiech i dają dzieciom wiarę we własne siły. Na kilka dni zamieniamy szpitalne sale w plan teatralno-filmowy, a mali pacjenci stają się prawdziwymi artystami.

Przez kilka dni dzieci uczestniczą w warsztatach teatralnych i cyrkowych pod okiem naszych artystów-klownów, by na koniec wystąpić w pokazie finałowym. W tym roku pokaz finałowy odbył się w piątek, 23 lipca, w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym.

Projektem „Supersprawni” Czerwone Noski realizują ideę Inclusive Theatre - Teatru Włączającego, w którym uczestniczyć może każdy chętny, bez względu na swój rodzaj niepełnosprawności. Założeniem projektu jest przekazanie mocy sprawczej w ręce małych pacjentów. Dzieci biorące udział w projekcie decydują o jego kształcie, współtworzą scenariusz spektaklu, umuzykalniają finałowy pokaz, są też głównymi aktorami na scenie. Zajęcia prowadzone z dziećmi mają także działanie terapeutyczne. Zabawa, improwizacje i gagi z udziałem klownów poprawiają samopoczucie pacjentów.

Fot. Jacek Taran