„Uśmiech przez okno” dla Krakowa

30.lipca 2020

„Uśmiech przez okno” dla Krakowa

W ostatnim tygodniu lipcanasiartyści-klowni wystąpili przed oknami pacjentów Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie. Wszystko po to, aby pomimo ograniczeń, spotkać się z dziećmi, ale bez przekraczania drzwi szpitala. Była to pierwsza tego typu akcja w Krakowie, którą urozmaicił przygotowany wyjątkowy i niepowtarzalny pokaz. Budynek okrążył barwny i rozśpiewany korowód Czerwonych Nosków – byli żonglerzy, muzycy, cheerleaderki i wielkie bańki mydlane!
Wszystko odbyło się z zachowaniem bezpieczeństwa, więc nawet piątki przybijaliśmy przez okno, a specjalnie przygotowany wóz strażacki od OSP Czarnochowice umożliwił nam spotkania z pacjentami na wysokich piętrach szpitala.
O samej akcji mówi Michał Brańka, artysta-klown i koordynator projektu: Nasi artyści-klowni przez kilka godzin nieśli radość i uśmiech pacjentom, rodzicom i personelowi Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie. Tak bardzo tęsknimy za możliwością pracy wewnątrz szpitali, że zrobiliśmy wszystko, by choć trochę zrobić to, co kochamy najbardziej –  nieść humor i śmiech tam, gdzie jest najbardziej potrzebny. I udało się! 
Akcja „Uśmiech przez okno” jest odpowiedzią Fundacji na obecne obostrzenia w czasie epidemii, przez które artyści nie mogą prowadzić standardowych wizyt w szpitalach: – Mimo że nie możemy wejść do szpitala, zrobimy wszystko, aby w inny sposób wnieść w codzienność dzieci odrobinę radości i uśmiechu. Wiemy, że zwłaszcza w tym trudnym czasie bardzo tego potrzebują – mówi Anna Wojtkowiak-Williams, Dyrektor artystyczna Fundacji Czerwone Noski Klown w Szpitalu.
Wcześniej artyści-klowni w ramach akcji „Uśmiech przez okno” odwiedzili pacjentów Przylądka Nadziei we Wrocławiu. Zdjęcia z poprzednich wydarzeń można zobaczyć na profilu Fundacji.

Kierujemy podziękowania dla Uniwersytecki Szpital DziecięcyMiasto i Gmina Wieliczka i Ochotnicza Straż Pożarna w Czarnochowicach za współpracę, a także dla Wadowickie Centrum Kultury i Krakowski Teatr Uliczny "Scena Kalejdoskop" za wypożyczenie nam niezbędnego sprzętu.

abaton-monitoring