Warsztat "Poza czwartą ścianą - techniki teatralne z czerwonym nosem"

02.stycznia 2023

Warsztat „Poza czwartą ścianą – techniki teatralne z czerwonym nosem”

Chcesz sprawdzić, jak to jest być aktorem w najmniejszej masce świata – czerwonym nosie? Pragniesz poznać zupełnie nowe techniki budowania postaci, a także sposoby kontaktu z partnerem na scenie i widzem? Nauczą Cię tego profesjonalni artyści - klowni Fundacji Czerwone Noski na bezpłatnym, wyjątkowym warsztacie.

Certyfikowani klowni medyczni Fundacji poprowadzą 29-30 stycznia 2023 w Sopocie warsztaty z klowningu dla artystów wszelkich sztuk scenicznych: aktorów teatralnych i filmowych, lalkarzy, muzyków, tancerzy, improwizatorów, cyrkowców, komików.

Podczas warsztatów doświadczymy radości z grania na scenie. Sprawdzimy, dlaczego dobrze jest się mylić i zbadamy, jaki potencjał tkwi w niezaplanowanych momentach, które błędami wydają się tylko na pozór.  

Będziemy poszukiwać też indywidualnej komiczności każdego z nas, bo klown to nie rola, lecz wyjątkowy charakter, który można wydobyć z każdego performera. Odkrycie wewnętrznego klowna to często odpowiedź na to, jak z cech spostrzeganych jako wady, stworzyć unikatową sceniczną jakość. 

Skupimy się na praktykach scenicznych związanych z komedią i żywym kontakcie z publicznością: improwizacji teatralnej, komedii fizycznej, komedii dell-arte, grotesce i contemporary clowning.

Warsztaty poprowadzą wieloletni aktorzy i performerzy, certyfikowani artyści-klowni i coache z Fundacji Czerwone Noski: dyrektorka artystyczna Anna Wojtkowiak-Williams i Michał Brańka.

Oboje są absolwentami Międzynarodowej Szkoły Humoru przy Red Noses International w Wiedniu, gdzie kształcą się pod okiem światowych mistrzów klowningu, komedii i teatru fizycznego takich jak m.in. Michael Christensen, Ami Hattab, Sergi Estebanell, Lory Leshin, Helene Gustin, Gary Edwards, Patrick Van der Boom, Giora Seeliger.

Warsztat jest bezpłatny, a ilość miejsc ograniczona, zapisy drogą mailową na adres info[at]czerwonenoski.pl

W zgłoszeniu prosimy o podanie swojego wieku i kilkuzdaniową informację o swoim doświadczeniu scenicznym.

Data: 29-30.01, w godzinach 10:00 – 18:00

Miejsce: Teatr Boto w Sopocie

abaton-monitoring