Wesprzyj nas robiąc zakupy w sklepach Biedronka

31.marca 2022

Czerwone Noski zostały właśnie partnerem sieci Biedronka. Od teraz możecie wesprzeć naszą fundację w niesieniu pomocy dzieciom z Ukrainy robiąc codzienne zakupy.

Jak to zrobić? To bardzo proste: wystarczy wybrać flagę Ukrainy przy zakupach w kasie samoobsługowej albo potwierdzając kasjerowi chęć wsparcia przy kasie tradycyjnej. Każdy klient może wybrać wysokość wsparcia: 1 zł lub wielokrotność tej kwoty. Informacja o wsparciu przekazanym przez klienta na pomoc Ukrainie, zostanie wydrukowana na dole paragonu

Uzyskane w ten sposób pieniądze przeznaczymy na prowadzenie terapii humorem dla dzieci uciekających przed wojną w Ukrainie.

Przypominamy, że od marca 2022 r. profesjonalni klowni medyczni Fundacji Czerwone Noski Klown w Szpitalu odwiedzają dzieci uciekające przed wojną w Ukrainie w tymczasowych ośrodkach recepcyjnych, na dworcach, w SOS Wioskach Dziecięcych i innych ośrodkach w całym kraju, by nieść im wsparcie w postaci terapii humorem.

Przeszkoleni pod kątem medycznym i psychologicznym klowni angażują dzieci w klownadę, redukując ich stres, umożliwiając im samoregulację układu nerwowego. To niezbędne w leczeniu traumy szokowej. Działania klownów są też skuteczne w przypadku rodziców, którzy równie często potrzebują terapii humorem.

Szacujemy, że wsparcie terapią humorem uzyska kilka tysięcy dzieci z obszarów objętych wojną.

abaton-monitoring