Czerwone Noski i Fundacja TV Puls "Pod Dębem" w DPS

Uśmiech nie zna wieku

14.października 2019

Fundacja Czerwone Noski i Fundacja TV Puls „Pod Dębem” pokazują, że uśmiech nie zna wieku

Od października, razem z Fundacją „Pod Dębem”, realizujemy wyjątkowy projekt na rzecz osób starszych, które przebywają na stałe w domach pomocy społecznej. Wspólnymi działaniami chcemy zwrócić społeczną uwagę na problem samotności starszych osób, a jednocześnie, dzięki regularnym wizytom w takich placówkach, pragniemy przyczynić się do podniesienia emocjonalnego komfortu ich mieszkańców.

Osoby starsze często cierpią z powodu samotności, której towarzyszy napięcie, niepokój, a często nawet apatia i zobojętnienie. Dlatego, dzięki wsparciu Fundacji „Pod Dębem”, odwiedzamy domy pomocy społecznej, by prowadzić profesjonalną terapię śmiechem wśród ich mieszkańców.

 

Spotkania z naszymi artystami są uznaną na świecie formą terapii, której podstawą jest improwizowany humor z elementami teatru i muzyki. Czerwone Noski przekazują pacjentom cierpiącym z powodu ograniczonej mobilności, percepcji czy zdolności komunikowania się – chwile radości, optymizmu oraz odwagi do akceptacji własnych słabości.

Fundacja TV Puls „Pod Dębem” regularnie prowadzi działania podnoszące standard opieki w DPS-ach, ale realizowała również projekty, których celem jest poprawa samopoczucia osób starszych. W ubiegłym roku np. Fundacja zorganizowała dogoterapię w warszawskim Domu Pomocy Społecznej im. Matysiaków. Czerwone Noski natomiast w pilotażu programu „Uśmiech nie zna wieku”, regularnie odwiedzali pacjentów Oddziału Geriatryczno-Internistycznego w Szpitalu Wolskim w Warszawie. To dało nam dodatkowo wiedzę i zdaniem personelu, wizyty przyczyniły się do trwałego zmniejszenia stanu napięcia emocjonalnego i lęku podopiecznych, a także wpłynęły pozytywnie na opiekunów i cały zespół medyczny.

Aktualnie na antenach TV Puls i PULS2 można oglądać spot promujący projekt.

Zachęcamy do oglądania i włączenia się w naszą akcję. ZOBACZ.

abaton-monitoring