Przygotowanie artystów

Śmiech, humor i naszą pracę traktujemy bardzo poważnie

Chcemy zapewnić naszym beneficjentom wizyty najwyższej jakości, aby jak najlepiej zaspokoić ich potrzeby. We współpracy z Red Noses International oraz naszymi partnerami, wypracowaliśmy wysokiej jakości standardy pracy artystycznej i stale inwestujemy w rozwój naszych klownów.

Wszyscy klowni przed przystąpieniem do pracy przechodzą przez cykl szkoleń artystycznych, psychologicznych i medycznych przygotowujących do pracy w szpitalu. Podczas profesjonalnych superwizji dbają o tak zwaną higienę mentalną, tak bardzo istotną w tym zawodzie.

 

Wszystkie organizacje będące partnerem RNI są podmiotami charytatywnymi z misją artystyczną. Naszym celem jest tworzenie profesjonalnych programów terapii przez sztukę realizowanych w szpitalach przez naszych klownów.

Dzięki wsparciu RNI, klowni ze wszystkich krajów objętych patronatem RNI, mogą czerpać bogatą wiedzę od swoim starszych kolegów, trenując i ucząc się m.in w Międzynarodowej Szkole Humoru (International School of Humor) w Wiedniu.

Nasi klowni regularnie uczestniczą w warsztatach w Polsce oraz w Wiedniu, gdzie pod okiem najlepszych światowych trenerów klowningu medycznego pogłębiają swoją wiedzę na ten temat.

Każdy artysta-klown w ciągu pierwszych 5 lat pracy w Czerwonych Noskach jest zobowiązany do zaliczenia 480 godzin Curriculum (Autorski programu warsztatów i szkoleń RNI), po czym otrzymuje certyfikat profesjonalnego klowna medycznego.

CURRICULUM

Anka Wojtkowiak Williams
Dyrektorka Artystyczna
abaton-monitoring