Uśmiech w hospicjum

Podaruj uśmiech na czas

Miesięcznie
Jednorazowo

upominek dla odwiedzanego podopiecznego i jego rodziny, np. kolorowa girlanda

wspierająca wizyta u jednego  dziecka w hospicjum domowym

wspierająca wizyta u jednego  dziecka w hospicjum domowym

czas wypełniony uśmiechem podczas wizyty 2 klownów medycznych u dziecka w hospicjum stacjonarnym

upominki dla trojga odwiedzanych podopiecznych i ich rodzin, np. kolorowe girlandy

czas wypełniony uśmiechem podczas wizyty 2 klownów medycznych u dwojga dzieci w hospicjum stacjonarnym

Dzieci z hospicjów bardzo potrzebują uśmiechu

Nie zawsze zdajemy sobie sprawę, ze dzieci nieuleczalnie chore i ich rodzice, stają się niewidzialni dla innych. Znajomi boją się, że popełnią gafę, dlatego z czasem wizyt staje się coraz mniej, aż w końcu ustają. To powoduje, że te wyjątkowo doświadczone rodziny, oprócz mierzenia się z chorobą, muszą mierzyć się także z samotnością.

Gwar, radość, uśmiech – na to często już nie wystarcza sił rodzicom, pochłoniętym opieką nad wymagającym dzieckiem i uważnością na jego potrzeby. A przecież terminalnie chore dzieci, tak samo jak zdrowe, potrzebują zabawy, radości i uśmiechu. Potrzebują żyć swoją pełnią.

 

Wszystkie dzieci chcą się bawić

Dzieci, które chorują mogą potrzebować mniej zabawy, ale nie jest tak, że nie potrzebują jej wcale.

”Uśmiech przywraca normalność i jest najprostszym sposobem redukcji napięcia emocjonalnego. Radość zaś jest powszechnie dostępnym lekarstwem, aktywuje endorfiny, które nie tylko obniżają poziom stresu, ale również łagodzą doświadczenia bólowe. Zabawa jest potrzebą, zaproszeniem do przeżywania radości, jest prawem dziecka i dorosłego do bycia szczęśliwym. To tylko tyle i aż tyle w życiu, które jest zawsze zbyt krótkie w przypadku dzieci nieuleczalnie chorych” podkreśla Karolina Madalińska, psychoonkolożka  Fundacji Gajusz, którą odwiedziły Czerwone Noski. 

 

Niesiemy emocjonalne wsparcie

Klowni medyczni Czerwonych Nosków są aktorami, improwizatorami, muzykami, komikami, performerami, którzy poprzez działania artystyczne, improwizacje, muzykoterapię, umiejętności cyrkowe wspierają emocjonalnie dzieci i ich rodziców oraz minimalizują stres

Używamy łagodnej zabawy, odpowiedniego i odpowiedzialnego humoru i relacji, aby poprawiać jakość życia i chociaż na chwilę przywracać normalność. Przychodzimy po to, by zauważyć drugiego człowieka i być z nim w jego trudnej sytuacji. Wspieramy rodziny, które osamotnione każdego dnia walczą po cichu o życie nieuleczalnie chorego dziecka. Dziś zapraszamy Cię do wsparcia tej misji.

 

abaton-monitoring