Wiecej pomocy

Potrzebują pomocy, aby się uśmiechnąć

Miesięcznie
Jednorazowo

to pokrzepiająca wizyta klownów medycznych u małego pacjenta w Klinice Budzik

dzięki wizycie klownów medycznych 3 dzieci na oddziale kardiologii zostanie obdarowana uśmiechem

to 3 dziecięcych pacjentów rozweselonych przez klownów medycznych

2 klownów medycznych przyniesienie uśmiech i radość 4 dzieci na oddziale onkologii

to godzina wspierającego dyżuru klowna medycznego w programie Pogotowie Uśmiechu na bloku operacyjnym

"Ja ci śpiewam, a Ty śpisz" - w czasie godzinnej wizyty klowni medyczni zagrają dzieciom w śpiączce ich ulubione melodie

Ból, tęsknota i samotność.

Początek roku to dla dzieci czas wyjątkowy, czas ferii zimowych. Upragnione lepienie bałwana, zjeżdżanie na sankach, czy wyjście na łyżwy niestety nie jest dla wszystkich.

Są rodziny, które nie mogą wspólnie spędzać ferii. Są dzieci, które nie mogą wybrać się na zimowy wyjazd. Czas ferii jest dla nich szczególnie trudny i smutny. Wiedzą bowiem o tym, że względu na swój zły stan zdrowia będą musiały zostać w szpitalu.

Ferie w szpitalu, nie o tym marzą dzieci.

Dni w szpitalu mijają wolno, chwile się dłużą. Uśmiech i dobry nastrój odchodzą w niepamięć. Dla dzieci, które ferie spędzają w szpitalu, świat wydaje się niesprawiedliwy. Zatroskane, zadają wiele pytań, na które często nie ma prostych odpowiedzi.

Dlaczego to właśnie one muszą spędzać ferie zamknięte w czterech ścianach szpitalnego pokoju? Dlaczego nie mogą lepić bałwana? Kiedy nauczą się jeździć na nartach? Czy będą mogły tej zimy pojeździć na sankach?
 

Podarujmy wspólnie radość.

Z pomocą przychodzą nasi klowni medyczni, którzy towarzyszą małym pacjentom przy ich łóżkach. Pojawiają się znienacka, przynoszą dobry humor, wspólne zabawy i przywracają uśmiechy na twarzach nie tylko dzieci, ale także ich rodziców. Pomóż małym pacjentom, aby uśmiechy z ich twarzy nigdy nie schodziły. 

Klowni medyczni odwiedzą w czasie ferii zimowych wiele dzieci w szpitalach. Realizują w ten sposób profesjonalne programy terapii przez sztukę, jaką jest klowning. W swoich strojach wykorzystują nie tylko kolorowe ubrania i czapki, ale także przeróżne przedmioty, które w mgnieniu oka zamieniają w zimowe atrybuty. Rozmawiają z dziećmi o ich marzeniach,  dzięki wyobraźni wspólnie zamieniają szpitalną salę w stok narciarki czy śpiewają kojące piosenki. 

Dzięki Twojemu wsparciu dzieci w szpitalu w czasie ferii zimowych będą radosne. Dzięki Tobie wizyta klowna medycznego sprawi, że się uśmiechną.
 

abaton-monitoring