Czerwona Oaza przed Uniwersyteckim Szpitalem Dziecięcym w Krakowie

13.lipca 2023

Pod Uniwersyteckim Szpitalem Dziecięcym stanie Czerwona Oaza. To prezent od Fundacji Czerwone Noski Klown w Szpitalu dla lekarzy i pielęgniarek

Była już w Czechach i Słowacji, a jutro (14 lipca) trafi do Krakowa. Czerwona Oaza, czyli specjalna strefa relaksu dla lekarzy i pielęgniarek stanie przed Uniwersyteckim Szpitalem Dziecięcym w Krakowie. W niej klowni medyczni Fundacji Czerwone Noski zadbają o to, by personel medyczny tego szpitala rozpoczął pracę w miły i zabawny sposób.

Lekarzu, zapraszamy do czerwonego noska!

Wygląda jak wielki Czerwony Nos. Można do niej wejść, zrelaksować się, porozmawiać, posłuchać muzyki i spędzić dobrze czas. To Czerwona Oaza, projekt Fundacji Czerwone Noski, skierowany do personelu medycznego szpitali. Jutro rano stanie przed USD w Krakowie, przy wejściu dla personelu na tyłach szpitala (wjazd od strony SOR-u). Pomysł stworzenia wielkiego namiotu, w którym lekarze 
i pielęgniarki dostaną rano dużą dawkę humoru i relaksu powstał trzy lata temu. Klowni medyczni Czerwonych Nosków na co dzień są w szpitalach, gdzie prowadzą terapię humorem hospitalizowanych dzieci i jak mało kto wiedzą, jakim wymagająca może być praca „białego personelu”. Dlatego Czerwone Noski wpadły na pomysł miejsca, które zrelaksuje wszystkich pracujących w szpitalach. Będzie to też wyraz wdzięczności za ogromne zaangażowanie i poświęcenie pracowników szpitali.

Poranna zmiana z humorem

W piątek 14 lipca o godzinie 6.30 rano, przy przejściu do szpitala Czerwone Noski rozstawią dla medyków wielki, dmuchany namiot w kształcie czerwonego noska, wokół którego działają profesjonalni klowni medyczni. To przestrzeń wypełniona muzyką, nieoczywistymi rekwizytami i niezwykłą scenografią. Ideą projektu jest, aby miło zaskoczyć personel kończący nocną zmianę i pozwolić im się zrelaksować, a dla osób przychodzących do pracy, to dawka pozytywnych wrażeń, które nastroją na cały dzień.

Projekt doczekał się już ośmiu edycji, z czego sześć odbyło się pod największymi szpitalami w Czechach i na Słowacji. 

- Wizyta w naszej Czerwonej Oazie będzie dla lekarzy i pielęgniarek zabawnym urlopem w pigułce lub relaksującą, mobilną strefą relaksu. Pracując na co dzień - jako klowni medyczni - na terenie szpitala widzimy, jak ważną i odpowiedzialną pracę wykonuje każda z osób należących do personelu medycznego i administracyjnego. Naturalne jest, że środowisko pełne chorób i cierpienia, powoduje napięcie i stres. Czerwona Oaza, za sprawą śmiechu, humoru i sztuki, pozwoli rozładować nagromadzone emocje, a przede wszystkim będzie okazją by nie tylko słowem, lecz także działaniem powiedzieć: „Dziękujemy Wam!” – mówi Michał Brańka, klown medyczny Fundacji Czerwone Noski, koordynator regionalny Fundacji.

Czerwona Oaza czynna będzie od godz. 6.30 do 8.30.

Kontakt dla mediów:
Paweł Franczak, tel.: 789 234 445
E-mail: pawel.franczak@czerwonenoski.pl

Fundacja Czerwone Noski od ponad 10 lat wspiera szpitalny ekosystem. Wszystkie programy fundacji łączy wspólne hasło: „W śmiechu nadzieja”. Fundacja poprzez działania profesjonalnie przygotowanych klownów medycznych wspierają podmiotowość dzieci w szpitalach, przywracając najmłodszym uśmiech i poczucie sprawczości. Wspiera rodziców i personel medyczny w trudnych sytuacjach. Tworzy środowisko przyjazne szczęśliwemu dzieciństwu, by pobyt w szpitalu nie był dla dzieci i ich opiekunów traumatycznym przeżyciem. 

 

abaton-monitoring