PRZEKAŻ 1,5% PODATKU

na wsparcie dzieci w szpitalach

Podaruj swoje 1,5%

Każdego roku setki tysięcy dzieci trafia do szpitali w całej Polsce. Nagle muszą odnaleźć się w rzeczywistości, której nie rozumieją. Konieczność przechodzenia nieprzyjemnych badań, podłączenia do aparatury, nakłuwania, a w skrajnym przypadku czekająca operacja, wywołuje w dzieciach ogromny strach, napięcie, a czasem prowadzi do traumy. Dlatego tak bardzo potrzebne jest im wsparcie, które dają im klowni medyczni Czerwonych Nosków.

Na czym polega pomoc klowna medycznego?

Wykorzystując sztukę klownady, improwizację, muzykę pomagamy dzieciom zmniejszyć stres wywołany pobytem w szpitalu. Klowni medyczni Czerwonych Nosków towarzyszą małym pacjentom w najtrudniejszych momentach: przy badaniach rezonansem magnetycznym, na bloku operacyjnym, w trakcie wlewów onkologicznych. A śmiech, który u nich wywołujemy wspomaga ich proces zdrowienia. Potwierdzają to liczne badania naukowe.

Aby przekazać 1,5% na Fundację Czerwone Noski Klown w Szpitalu prosimy podać w zeznaniu podatkowym nasz numer KRS 0000 428 469.

Jak przekazać 1,5% podatku?

  • Wypełnij swój e-PIT w serwisie podatki.gov.pl i w odpowiedniej rubryce PIT-u podaj nasz numer KRS 0000 428 469

Jesteś na emeryturze lub rencie, ale chcesz przekazać 1,5%?

Jeśli nie korzystasz z odliczeń, wystarczy, że złożysz PIT-OP. Wybierz jeden ze sposobów:

  • Elektronicznie. Skorzystaj z usługi Twój e-PIT. Zaloguj się, wskaż Czerwone Noski Klown w Szpitalu (KRS: 0000 428 469) i zaakceptuj swój wniosek
  • Papierowo. Wypełnij druk PIT-OP, a następnie wyślij pocztą lub zanieś do swojego Urzędu Skarbowego

Każda, nawet najmniejsza kwota, ma znaczenie. Pomaga nam dotrzeć do kolejnych dzieci przebywających w szpitalu i czekających na wizytę klowna. 

Dziękujemy za okazane wsparcie!

abaton-monitoring