Fundacja Czerwone Noski Klown w Szpitalu poszukuje artystów

22.października 2021

Fundacja Czerwone Noski Klown w Szpitalu poszukuje artystów do prowadzenia terapii humorem w Warszawie, Krakowie, Wrocławiu, Poznaniu i Katowicach. 

Fundacja Czerwone Noski Klown w Szpitalu jest organizacją charytatywną, która za pomocą humoru i uśmiechu niesie pomoc chorym dzieciom i seniorom. Specjalnie do tego celu przygotowani artyści – klowni regularnie odwiedzają pacjentów w szpitalach, aby bezpośrednio przy ich łóżkach prowadzić terapię humorem. Osoby wyłonione w castingu po przejściu programu szkoleniowego podejmą odpłatną współpracę z Fundacją. Czerwone Noski są partnerem Red Noses Clowndoctors International, największej na świecie organizacji zajmującej się klowningiem medycznym. Fundacja posiada stały zespół artystyczny.

„Kiedy wchodzimy z wizytą do jednej z sal na oddziale onkologii Centrum Zdrowia Dziecka i widzę smutną 7-letnią dziewczynkę leżąca na łóżku, a już po chwili gramy wspólnie koncert na ramie od łózka, kubku i widelcu i ukulele wtedy wiem, że bycie Czerwonym Noskiem to najwspanialsza praca na świecie. – mówi Monika Dąbrowska-Jarosz, artystka-klown w Fundacji Czerwone Noski Klown w Szpitalu. Fantastyczne w tej pracy jest również to, że bycia klownem uczymy się od najlepszych. Warsztaty w Międzynarodowej Szkole Humoru w Wiedniu, dokąd jeździmy się szkolić, prowadzą profesjonalni nauczyciele klowningu z całego świata.”   

„Fundacja Czerwone Noski Klown w Szpitalu działa w Polsce już niemal od 10 lat. Nadszedł czas żeby powiększyć zespół artystyczny. – mówi Dyrektorka Artystyczna Czerwonych Nosków, Anna Wojtkowiak-Williams. Na casting zapraszamy artystów różnych dziedzin: aktorów, muzyków, tancerzy, improwizatorów, performerów. Castingi rekrutacyjne będą miały charakter warsztatów klowningu – podkreśla. Kandydaci często mówią nam, że już sam casting jest dla nich przygodą i odkryciem innego sposobu pracy scenicznej.”

Osoby wyłonione w castingu wezmą udział w specjalnym programie szkoleniowym, który będzie obejmował m.in. warsztaty oraz wizyty z udziałem coacha i profesjonalnych klownów na oddziałach szpitalnych, a następnie podejmą płatne działania w szpitalu. 

Wszystkie informacje znajdują się na stronie internetowej Fundacji: https://www.czerwonenoski.pl/o-fundacji/praca/

Terminy castingów/warsztatów:

  • pierwszy etap do zespołu Poznaniu :  3.11
  • pierwszy etap do zespołu we Wrocławiu: 4.11
  • pierwszy etap do zespołu w Krakowie i Katowicach: 8.11
  • pierwszy etap do zespołu w Warszawie: 10.11

Drugi etap dla wszystkich miast odbędzie się we Wrocławiu w dniach 20-21.11

Na drugi  etap castingu zostaną zaproszone wybrane osoby. Będą to warsztaty klowningu, które poprowadzi Dyrektor Artystyczny grupy Red Noses International.

Więcej informacji:

Monika Dąbrowska-Jarosz, tel.: 500 197 142,

m.dabrowska-jarosz[at]czerwonenoski.pl

 

Fundacja Czerwone Noski Klown w Szpitalu

Fundacja Czerwone Noski Klown w Szpitalu działa w Polsce od 2012 roku, powstała z inicjatywy międzynarodowej organizacji charytatywnej Red Noses International (RNI) z siedzibą w Wiedniu. Wszystkie programy Fundacji łączy wspólne hasło: „Śmiech jest najlepszym lekarstwem”. Realizowany od 9 lat program „Klown w Szpitalu” zapewnia regularną terapię śmiechem dzieciom w szpitalach w Warszawie, Krakowie, Wrocławiu, Poznaniu, Łodzi oraz w Katowicach. Dzięki programowi „Pogotowie Uśmiechu” artyści klowni towarzyszą dziecku i rodzicom w chwilach zwiększonego napięcia i stresu np.: przed planowanym zabiegiem operacyjnym. Program „Obudzić Uśmiechem” to specjalnie przygotowane działania klownowe dla dzieci przebywających w śpiączce. „Humor w Medycynie” to ogólnopolski program skierowany do personelu medycznego. Podczas warsztatów artyści klowni z Czerwonych Nosków pokazują lekarzom i pielęgniarkom w jaki sposób, za pomocą prostych działań, wykorzystać humor do zmniejszenia traumy spowodowanej pobytem w szpitalu. Program realizowany jest we współpracy ze środowiskiem medycznym. Noskowa E-Linia – to uruchomione w czasie pandemii spotkania on-line pary artystów-klownów z dzieckiem. Dzięki Noskowej E-Linii Czerwone Noski docierają do wszystkich dzieci, również tych zdrowych w ich domach, a także do podopiecznych innych instytucji.

https://www.czerwonenoski.pl/

https://www.facebook.com/CzerwoneNoskiKlownWSzpitalu

abaton-monitoring