Supersprawni - Cyrk w Szpitalu w Krakowie

19.lipca 2019

Supersprawni - Cyrk w Szpitalu w Krakowie

9 lipca 2019 r. w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym zagościła muzyka i magia! W holu głównym szpitala w Krakowie-Prokocimiu odbyło się unikalne, niepowtarzalne przedstawienie, w którym główną rolę zagrali mali pacjenci w asyście Czerwonych Nosków. 

Finałowy spektakl oglądali rodzice, personel placówki, a przede wszystkim dzieci z innych oddziałów szpitala.

Występ był poprzedzony warsztatami, które prowadzone były przez Artystów z Fundacji Czerwone Noski. W ramach tygodniowych zajęć dzieci trenowały swoje umiejętności aktorskie i cyrkowe. Do udziału w projekcie zaproszeni zostali pacjenci z oddziałów Chirurgii, Neurochirurgii, Neurologii i Nefrologii. 

Fundacja Czerwone Noski Klown w Szpitalu projektem „Supersprawni” realizuje ideę Inclusive Theatre - Teatru Włączającego, w którym uczestniczyć może każdy chętny, bez względu na swój rodzaj niepełnosprawności. Założeniem projektu jest przekazanie mocy sprawczej w ręce małych pacjentów. Dzieci biorące udział w projekcie decydują o jego kształcie, współtworzą scenariusz spektaklu, umuzykalniają finałowy pokaz, są też głównymi aktorami na scenie. Zajęcia prowadzone z dziećmi mają także działanie terapeutyczne. Zabawa, improwizacje i gagi z udziałem klownów poprawiają samopoczucie pacjentów. Oderwanie dziecka od strachu i niepokoju związanego z chorobą i długotrwałym pobytem w szpitalu wspomaga leczenie.

ZOBACZ ZDJĘCIA

abaton-monitoring