Nasza misja

Czerwone Noski przynoszą humor i śmiech osobom potrzebującym radości.

Czerwone Noski niosą radość

Wierzymy w siłę humoru i śmiechu oraz ich uzdrawiający wpływ na samopoczucie ludzi przechodzących trudne i kryzysowe chwile.

  • Wierzymy w piękno ludzkich emocji i dążymy to tego, aby pomagać ludziom w odkrywaniu szczęścia – szczególnie w trudnych chwilach i niesprzyjających okolicznościach.
  • Pragniemy stworzyć zdrowszy i bardziej humanitarny świat. Chcemy przyczynić się do poprawy jakości życia wszystkich ludzi.
  • Dzięki sztuce profesjonalnego klowningu pomagamy ludziom odzyskać radość, szczęście i optymizm.
  • Zdrowe społeczeństwo potrafi śmiać się i bawić – śmiech i zabawa pogłębiają więzi międzyludzkie.
  • Czerwone Noski są partnerem RED NOSES International – organizacji o zasięgu globalnym, której celem jest propagowanie radości na całym świecie.

Czerwone Noski są regularnie obecne na oddziałach pediatrii, diabetologii, rehabilitacji, chirurgii, kardiologii, okulistyki, onkologii; na oddziałach ratunkowych, ale też w miejscach, gdzie dzieci są po przeszczepie organów i przeszczepie szpiku. Odwiedzamy dzieci w śpiączce i w minimalnym stanie świadomości, które przebywają w Klinice Budzik. 

Nasze działania w szpitalach kierujemy głównie do małych pacjentów, ale wiemy też, że z terapii śmiechem korzystają również ich opiekunowie oraz personel medyczny, dla którego organizujemy specjalne warsztaty pt. "Humor w Medycynie".

Pracujemy także z podopiecznymi instytucji socjalnych, odwiedzamy min. mieszkańców domów pomocy społecznej.

Wartości Czerwonych Nosków

Propagujemy radosny styl życia i pozytywne nastawienie. Wierzymy w piękno ludzkich emocji i koncentrujemy się na tym, co nas łączy, a nie dzieli. Potrafimy śmiać się z samych siebie i dostrzegać magiczne chwile, które pomagają nam zachować optymistyczną naturę i pozytywną energię.

Wypełniamy nasze zobowiązania wobec interesariuszy i bierzemy odpowiedzialność za wszelkie konsekwencje naszych decyzji i działań. Właśnie to poczucie odpowiedzialności jest dla nas fundamentem dobrego zarządzania.

Cenimy odwagę i wierzymy, że należy podejmować śmiałe kroki, aby realizować zamierzone cele. Dajemy inspirujący przykład i ufamy naszej wizji. Gdy podejmujemy ryzyko, nie pozwalamy, aby strach przed porażką przeszkadzał nam w zdobywaniu wiedzy ani osiąganiu sukcesów. Nie bierzemy odwagi za pewnik – rozwijamy ją i bierzemy odpowiedzialność za wyzwania i problemy, z którymi się mierzymy. To daje nam siłę do rozwoju. Mierzymy wysoko i chcemy być przykładem dla innych. Nie boimy się zmian, które są niezbędnym wyznacznikiem postępu.

Stale doskonalimy swoje umiejętności i kompetecje. Jesteśmy ambitni i profesjonalni. Dokładamy wszelkich starań, aby realizować naszą misję i służyć naszym beneficjentom. Nieustannie doskonalimy się poprzez naukę i stawianie przed całym zespołem coraz to nowych wyzwań. Nie spoczywamy na laurach, przekraczamy własne ograniczenia.

Rozumiemy i szanujemy potrzeby naszych interesariuszy i beneficjentów. Zyskujemy szacunek innych poprzez działania i przestrzeganie prawa. Wsłuchujemy się i angażujemy w sprawy społeczności, dla których pracujemy. Wykazujemy się empatią i pomagamy tym, którzy tego potrzebują. Cieszymy się z różnorodności i uwzględniamy ją w naszych działaniach.

Jesteśmy szczerzy i autentyczni, mówimy otwarcie i działamy zgodnie z tym, w co wierzymy. Nie mamy niczego do ukrycia, podchodzimy uczciwie do samych siebie i otoczenia. Jesteśmy zawsze gotowi stanąć w obronie naszych wartości.

Wykorzystujemy sztukę klowningu, aby tworzyć innowacyjne koncepcje i rozwijać nowatorskie pomysły, które przynoszą społeczeństwu korzyści i mają dla niego znaczenie. Jesteśmy gotowi na zmiany i dajemy sobie czas na znalezienie idealnych rozwiązań. Działamy nieszablonowo, z pasją i pomysłem, dzięki czemu jesteśmy w stanie zrealizować zamierzone cele. Kreatywność jest naszą siłą napędową.

abaton-monitoring