Pōmóż nōm być na Ślōnsku!

Miesięcznie
Jednorazowo

Wybierz kwotę, którą chcesz wesprzeć naszą zbiórkę.

To 6-minutowa wizyta klownów, która odmienia szpitalną rzeczywistość dziecka.

To roześmiana wizyta klownów medycznych na dwuosobowej sali w szpitalu.

To roześmiana wizyta klownów medycznych na dwuosobowej sali w szpitalu.

To czworo zadowolonych i pełnych humoru małych pacjentów.

To czwórka zadowolonych i pełnych humoru małych pacjentów.

To godzina dyżuru klowna medycznego na oddziale kardiochirurgii.

Zamień strach na uśmiech – pomóż nam wejść na kolejny oddział!

Czerwone Noski towarzyszą dzieciom w szpitalach w siedmiu miastach w Polsce. Wspieramy emocjonalnie, łagodzimy stres dzieci i z humorem oswajamy szpitalną rzeczywistość. W Górnośląskim Centrum Zdrowia Dziecka regularnie działamy na wybranych oddziałach od 2022 roku, a na początku 2025 roku rozpoczęliśmy wizyty na w ramach Pogotowia Uśmiechu na bloku operacyjnym krótkoterminowym. Ogromnie ucieszyło nas zaproszenie dla klownów medycznych z Katowic do wejścia na kolejny oddział - kardiochirurgii, by wspierać małe serca. Jednak nie damy rady spełnić tej prośby bez Twojej pomocy!

Nie planowaliśmy rozszerzenia naszych działań w Katowicach, dlatego Twoja darowizna realnie pomoże zorganizować dodatkowe wizyty klownów medycznych na oddziale kardiochirurgii

My jesteśmy gotowi. Brakuje tylko Twojej pomocy! Kliknij i wesprzyj dzieci teraz!

Bez Twojego wsparcia nie możemy działać!

Wyobraź sobie dziecko, które leży w szpitalnym łóżku na oddziale kardiochirurgii. Każdy pik monitora, każdy dźwięk aparatury budzi lęk rodziców. A każde ukłucie igły to strach dziecka. Czekają na diagnozę – mają nadzieję, ale też tysiące obaw. Lekarze mówią o operacji serca, a głowach rodziców rodzą się pytania, na które nie ma łatwych odpowiedzi. "Mamo, czy to będzie bolało? Tato, czy będziesz przy mnie?".

Nawet w wyobraźni trudno myśleć o takiej sytuacji. A dotyka ona wiele rodzin! Stres. Zmęczenie. Bezsilność. A gdyby w chwilach pełnych lęku pojawił się ktoś, kto odwróci uwagę, rozśmieszy i doda koloru szpitalnej rzeczywistości? Taka jest misja programu Klown w szpitalu.

Zamiast łez – uśmiech. Zamiast paniki – spokój. Zamiast strachu – chwila beztroski.

Taką zmianę przynoszą klowni medyczni, kiedy wchodzą do szpitalnej sali, gdzie mali pacjenci wracają do zdrowia. Rodzice natomiast czują się spokojniejsi, kiedy - często po wielu tygodniach choroby - na twarzy ich dziecka pojawia się uśmiech.

Chcemy, aby klowni medyczni odwiedzali oddział kardiochirurgii CZD w Katowicach przynajmniej 2 razy w tygodniu, aby jak najwięcej dzieci mogło skorzystać z tej wyjątkowej formy wsparcia. Jednak bez finansowania nie możemy realizować naszego programu. Koszt dla fundacji jednej 3-godzinnej wizyty klowna medycznego, podczas której niesie wsparcie ok. 30-33 dzieci, to 441 zł.  Każda złotówka przybliża nas do kolejnej interwencji, która pomaga dzieciom poczuć chwilę radości podczas stresującego pobytu w szpitalu.

Wpłać darowiznę i pomóż klownom medycznym być tam, gdzie dzieci najbardziej ich potrzebują!

 

Magiczny moment z Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka

Onkologia. Wychodząc z oddziału zauważamy, że w jednej z sal, która wcześniej była pusta pojawił się nowy, około 10-letnim chłopiec z mamą. Wchodzimy, aby ich przywitać, chłopiec wydaje się być trochę nieobecny i nie do końca wiadomo, co się dzieje. Po chwili mama mówi, że jej syn jest po rezonansie i dlatego nie kontaktuje tak dobrze. Postanawiamy więc zrobić mu witaminizację na dobry początek. Marzena zaczyna grać na ukulele, a Jadzia wyciąga swoje kolorowe chusty, czyli witaminy haha, hehe i hihi i śpiewająco opowiada o każdej z nich, a potem żongluje i rozprowadza witaminy. Chłopiec patrzy w skupieniu, nie wiemy, co czuje, czy mu się podoba, ale kiedy do sali weszła pielęgniarka, by podłączyć kroplówkę, spojrzała na nas, na chłopca, uśmiechnęła się i w końcu on także! Pani pielęgniarka zrobiła to, co do niej należało, chłopiec ze spokojem to przyjął i już pozostał z uśmiechem na twarzy. W rytm piosenki wyszłyśmy z sali.

Joanna Kajda / dr Marzena Melisa 

abaton-monitoring